Bár a megbetegedések kevesebb embert érintenek, mint 2020 elején, amikor egyik ország a másik után zárkózott be, hogy a lehető legkevesebb kárt okozhassa az új koronavírus, annak megmaradt egy olyan tulajdonsága, amellyel a kutatók sem nagyon tudnak mit kezdeni.
A koronavírusba manapság már kevesebb ember hal bele, mint az oltások megjelenését megelőzően. Bár a pandémia és az arra válaszként adott, sosem tapasztalt gyorsaságú vakcinafejlesztés felerősítette az oltásellenes hangokat, hazánkban is sokan kérték a védőoltást, közel hétmillióan legalább egy adagot felvettek abból.
Két nagy probléma ugyanakkor még mindig van a koronavírussal:
az egyik a hosszú Covid jelensége, melyet még mindig nem teljesen értenek a tudósok sem, a másik pedig az a rohamos ütem, amelyben a vírus fejlődik és átalakul.
Ez most is zajlik, ennek következtében alakulnak ki megbetegedési hullámok újra meg újra a virológusok véleménye szerint. A vírus gyors mutálódása riasztó dolog: jelenleg három omikron-változatot tart nyilván aggodalomra okot adóként az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ, egy negyediket pedig figyelemmel kísérnek. Az új koronavírus most is hihetetlen sebességgel fejlődik, ennek továbbra is ki vagyunk szolgáltatva.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés