Öt magyarországi strand vizét jelzi az NNGYK Közegészségügyi Laboratóriumi és Módszertani Főosztálya piros jelzéssel. A kifogásolt vízminőségű fürdőhelyek mellett szerencsére jócskán akadnak kiváló minősítést szerzett helyszínek is.
Mutatjuk, hol nem érdemes mostanában pancsolni.
A hétre előre jelzett időjárást sokan csak a vízparton képesek elviselni. S bár a vizek enyhülést adhatnak, érdemes résen lenni az alábbi strandokkal.
Nem minden magyar strand vize megfelelő minőségű
A természetes fürdővizek értékelése a 78/2008. (IV. 3.) Kormányrendelet előírásai szerint történik. Az üzemeltetők által megbízott laboratóriumok a fürdővizeket a fürdési idény megkezdése előtt, majd a szezon ideje alatt havonta figyelik.
„A mintákban szennyvíz eredetű szennyezést jelző baktériumok (E. coli és Enterococcus) számát vizsgálják. Attól függően, hogy ezek a vizsgált baktériumok milyen mennyiségben vannak jelen, az adott vízminta a „megfelelő” vagy a „nem megfelelő” kategóriába sorolható”
Ezeket a strandokat inkább kerüld el
A legutolsó, augusztus eleji vizsgálatok eredményeit tegnap tette közzé az NNGYK. Eszerint a
- Dunakeszi szabadstrand
- Soltvadkerti Vadkerti Tófürdő
- Nyíregyháza-Sóstógyógyfürdő, Sóstó Tófürdő
- Makó, Maros Kalandpart
- Zalaegerszeg, Gébárti-tó strand
vize került a kifogásolt kategóriába.
A kisgyermekes szülőknek kiemelten érdemes figyelniük, s ha tehetik, kerülni ezeket a strandokat. A vízben a vizsgálatok szerint többek között a hányást, hasmenést és erős hasi görcsöket okozó Escherichia coli és a leggyakoribb húgyúti fertőzésekért felelős Enterococcus faecalis baktériumok is nagyobb mennyiségben vannak jelen. A gyerekek hajlamosak pancsolás közben sok vizet nyelni, így fokozottan fertőzésveszélyes lehet számukra a víz.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés