A négylábú gyermeket azonnal megvizsgálták a Kamla Raja kórház orvosai, és megállapították, hogy az újszülött kislány egészséges, és amennyiben a további vizsgálatok ezt megerősítik, műtéttel eltávolítják majd a két extra, egyébként inaktív lábat, hogy a gyermek normális életet élhessen, fogalmazott a baba állapotát figyelemmel követő orvosi csapat nevében a Jayarogya kórház igazgatója.
A kismama, Aarti Kushwaha nem az első, aki az elmúlt évben különleges testi adottságokkal rendelkező gyermeket hozott világra. Még márciusban ugyanebben az államban egy kétfejű, háromkarú, kétlábú gyermek született 3 kilós súllyal. Az előzetes vizsgálatok alapján az orvosok azt mondták a szülőknek, hogy a kismama ikreket vár. A szülés után a kezelőorvos azt nyilatkozta, hogy a rendkívül ritka állapotú újszülött esetében sajnálatos módon korai elhalálozással kell számolni.
Dicephalus parapagus: egytestű, kétfejű ikrek
Az iker-összenövés az összes összenövéses születés 5%-ánál fordul elő, vagyis nagyon ritka. Hazánkban 1920-ban a Szent István Kórházban jöttek a világra ezzel a rendellenességgel ikrek, de rövid időn belül elhunytak. Orvosi csodának számítanak az egytestű, kétfejű Hensel nővérek az Egyesült Államokból, akik nemhogy életben maradtak, de teljes életet élnek. Jogosítványt is szereztek, és tanárként dolgoznak.
Egy 2012-es iráni eset során a hármas terhesség alatt két baba összenőtt, egy pedig külön született meg, de 5 nappal világrajövetelük után az ikrek elhunytak. Hasonló születési rendellenességről az elmúlt években számoltak be többek között Bangladesből, Egyiptomból és Kínából is. A tudósítások szerint 2018-ban egy két fejjel született szíriai gyermek második fejét sikeresen eltávolították.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés