De mi történik, ha a két társaság találkozik? Mit tehetünk annak érdekében, hogy biztonságos és jó élmény legyen az ismerkedés? John-Tyler Binfet oktatáspszichológus összeszedte a legfontosabb szempontokat, amikre érdemes figyelni.
Nyugi, barátságos!
Nemcsak nekünk, felnőtteknek, de a gyerekeknek is fegyelmezetten kell viselkedniük a kutyákkal való ismerkedés során. A barátkozást minden alkalommal a gazdával kezdjük, hiszen ő az, aki a legjobban ismeri az állatot.
- Kérdezzük meg, hogy barátságos-e a kutya, ha pedig igen, akkor kérjünk engedélyt arra, hogy megsimogathassuk.
- Simogatás közben érdemes figyelni arra is, hogy ne legyen a gyerek kezében étel vagy ital.
- Ha nem akarjuk, hogy az állat átvegye az izgalmi állapotot, a gyerek nyugodtan közelítsen a kutya felé, nyitott tenyérrel.
- Ha a kutya úgy dönt, hogy nem lép interakcióba a gyerekkel, ne erőltessük. Ha viszont az állat kifejezi érdeklődését, a gazdi felügyelete mellett kezdődhet a simogatás!
- Bár a legtöbben a fejük tetején simogatják a kutyákat, a szakemberek szerint biztonságosabb, ha az álluknál kezdjük vakargatni. Így a kutya könnyebben kommunikálhatja az elfogadását, illetve az elutasítását is.
- Ezt követően jöhet a mellkas, majd pedig a has! A kutyák gyakran hátravetik magukat, ezzel jelezve, hogy készen állnak a hassimire.
- Az interakció egésze alatt figyeljünk a gyerek és a kutya reakcióira is.
A gyerekek tudatos közeledése nemcsak a kutyákkal, de más emberekkel történő kapcsolatépítést is segíti, hiszen megtanul udvariasan közeledni a másik felé, kontrollálni az érzéseit és tekintettel lenni a másik félre.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés