A brit felmérés 2000, 18-28 év közti fiatal bevonásával készült, eredményei szerint a Z generációsok 39 százaléka úgy érzi, valakivel beszélgetni unalmas, 63 százalék pedig komoly kihívásként aposztrofálta azt, ha valakivel szemtől szemben kell szóba elegyedni – írja a Daily Star.
A legtöbb válaszadó azért nyúlt a telefonja után, hogy elszabaduljon a valóságtól, egyharmad épp ezért nem érzi magát komfortosan akkor, ha nincs épp a keze ügyében a készülék, 28 százalék pedig egyenesen szorongani kezd ilyenkor.

Az online beszélgetések örökké tartanak
A válaszadók 54 százaléka fogalmazott úgy, hogy ha üzenetet kap, akkor késztetést érez arra, hogy azonnal válaszoljon is. Időnként az éjszaka közepén felébredve is ellenőrzik a telefonjukat, és üzeneteket írnak, ezáltal jelentősen romlik az alvásminőségük.
A fiatalok harmada arról is beszámolt, hogy külsejével kapcsolatosan aggodalmat okoz neki az, amit a közösségi médiában lát.
Problémáival ugyanakkor csak 14 százalék fordulna szakemberhez: a többiek barátok vagy családtagok segítségére számítanak, vagy ami még rosszabb, elhallgatják ezeket.
Egy magyar kutatás más szempontból tárta fel a Z generáció jellemzőit: olvastad?

Annak gyökerei, ami miatt kritizáljuk a Z generációt, szüleik döntéseikben is keresendő.
Tovább olvasom
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés