Ezekről feledkezik meg minden szülő, amikor bepakol a gyereknek a táborra – táboroztató válaszol

Vermes Nikolett
GettyImages-1192884090
Olvasási idő kb. 5 perc

Az első gyerek-első tábor párosítás a legjobb családokban is némi aggodalomra adhat okot. Mivel valami olyan történik, amilyen még nem volt korábban, a lehetséges hibák száma igen magas. Az is érthető, ha túl sok minden kerül a hátizsákba, és az is, ha utolsó pillanatra marad a pakolás. Íme, néhány tanács, ami segít elkerülni a kellemetlen helyzeteket.

A bepakolás a szülőn múlik, de a gyerek viseli a következményeit. Gondoljunk bele, hogy milyen nehéz helyzetbe kerül az a fiatal, akinek minden este úgy kell kunyerálni tusfürdőt, vagy az, aki fogkefe nélkül indul el egész hétre, nem beszélve a hiányos öltözetről. A megfontolt pakolás is a gondoskodás része!

Ne feledd, hogy hol van a gyereked

Minden tábort megelőzi a jelentkezés, nem számít, hogy napközis vagy bentlakásos. Ennek során adnak tájékoztatót a szervezők a részletekről. Például a táborhely ismertetőjéről, szabályokról, és általában arra is kitérnek, hogy mit kell vinnie mindenképp a gyereknek. Ezért kezdjük a pakolást a meglévő információkkal. „Amikor előre jelzi a pedagógus, hogy szükség lesz valamire, mondjuk füzetre, kullancsriasztóra vagy fürdőruhára, akkor azt jó okkal teszi! A felügyelők tudják, hogy milyen programokat tartogat a tábor, éppen ezért érdemes betartani a kéréseket” – kezdi a beszélgetést Nagy Tamás táboroztató, ezzel is megerősítve, hogy a szülő jobban jár, ha követi a felé irányuló igényeket, beleértve a pakolást és a kapcsolattartást is. „Telefon vagy tablet nélkül már egy gyerek sem jön táborozni, és jó látni, ahogy egymás társasága felváltja az elektromos kütyük nyomkodását. Így nem javaslom a szülőknek, hogy óránként hívják a gyereket, hiszen a tábor a közös élményekről szól, nem pedig az állandó telefonálásról. Érdemes helyette előre megbeszélni a gyerekkel, hogy a nap mely szakában legyen a beszélgetés.”

A programokhoz igazítsuk a felszerelést, ne az elképzelésekhez
A programokhoz igazítsuk a felszerelést, ne az elképzelésekhezGetty Images

Gondoljuk végig, mire lehet szükség

A legtöbben saját példából tudjuk, hogy mire van szükség egy táborban, kezdve a tisztálkodási szerektől a ruházkodáson át a gyógyszerekig. De azt is vegyük sorra, hogy mi az, amit pluszban be kell tenni a csomagba, mivel nem természetes, hogy a táborban is van. Ilyen lehet a kullancsriasztó, a sebtapasz, a papír zsebkendő, kézfertőtlenítő, zsebpénz, törülköző, papucs a zuhanyzáshoz stb.

„Általában azok a dolgok maradnak ki a táskából, amik otthon magától értetődő módon ott vannak a lakásban. De a táborhely nem egy otthon, hanem többnyire egy olyan épület, amit nyaranta használnak a csoportok.

A pedagógusoknál mindig van láz- és fájdalomcsillapító, gyógyszer a kezdetleges torokfájásra és leégés utáni spray, ezeket nem szükséges külön csomagolni. Amennyiben a szülő mégis ragaszkodik hozzá, adja át a táboroztatónak, aki biztonsággal vigyáz rá.” A ruházkodás kapcsán a táboroztató fontosnak tartja, hogy figyeljük az időjárás-előrejelzést, de ne csupán ez alapján pakoljunk. Legyen a gyereknél hosszú ujjú pulóver, esőkabát, hosszú szárú nadrág – akkor is, ha nem jeleznek előre esőt. Célszerű minden napra egy váltás ruha és fehérnemű – utóbbiból több váltás. Ennél több holmi felesleges súlyt jelent a gyerek számára. Elvégre a gondosan összeállított csomagot neki kell cipelni. Ugyanakkor egy kisebb hátizsákot is tegyünk oda a ruhák, a cipő és papucs mellé, hiszen kiránduláskor sokkal praktikusabb, mint a nagy hátizsák. 

Nem fog lesoványodni a gyerek!

Vannak, akik előszeretettel készítenek oda egyhavi hideg élelmiszert a gyereknek, viszont erre semmi szükség. Az étkeztetés adott. „Speciális étrend esetében a jelentkezési lapon kell feltüntetni az igényeket. Rendkívüli esetben a tábor előtti héten is lehet jelezni, de ilyenkor már nem garantált, hogy az ellátó konyha kiszolgálja ezeket a szükségleteket. Az étkezés kérdésre mindenképp az elsők között kell gondolni” – magyarázza Nagy Tamás. A táboroztató szerint az útra érdemes csomagolni egy-egy egészséges nassolnivalót (alma, diákcsemege), viszont felejtsük el a tucatjával zacskózott szendvicseket, senki sem szeretné, hogy hangyák lepjék el a tábort. Végül, beszéljünk a gyerekkel, az első tábor előtt nyugtassuk meg, hogy minden rendben lesz; hogy mindig bátran szólhat a pedagógusoknak; hogy alkalmazkodjon másokhoz; illetve tartsa be a szabályokat. 

Megjelent az új Dívány-könyv!

A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek