Persze, tudom, hogy most mire gondol a kedves olvasó, és nekem sincs egy perccel sem több időm, mint másnak. Az ünnep előtti bedaráló rohanás mindenkit utolér, bármennyire is előrelátó és korán kezdi a készülődést, az összes szükséges ajándék, alapanyag, csomagolópapír, kísérőkártya, gyertya, szalvéta, adventi koszorú és miegymások beszerzését.
De! A házi készítésű adventi kalendárium összeszerkesztése lehet akár közös családi program is
egy bekuckózós, ködös, hűvös őszi-téli estére. Leülhet együtt a család elkészíteni magát a naptárat, s a meglepetésfaktort majd az adja, hogy a mindennapi kis rekeszeket a szülők titokban töltik fel december elejére.
Mi mindenből lehet adventi kalendárium?
Legó
Ehhez persze jó sok legókockára van szükség, de ha van bőven, akkor építhető belőle olyan ablakos kis méhkaptár, aminek minden rekeszébe parányi csokikat, cukorkákat, mandarint, esetleg kisiskolásnak már radírt, hegyezőt és más minimeglepit dugdoshat a szülő. Ennek közös elkészítése is jó móka, csak a feltöltés történjen a gyerek tudta nélkül, hogy a mindennapos nyitogatás izgatott várakozása fennmaradhasson.
Páratlan zokni
A szomorú realitás az, hogy egy három-négy tagú családban 15-20 darab páratlan zoknit könnyedén találni. Nagyon nagy megkönnyebbülést tud érezni a páratlan zoknikkal empatizáló édesanya, amikor végre új értelmet adhat ezen kallódó zokniéleteknek azzal, hogy a megtisztelő adventi kalendárium funkciót bízza rájuk. Érdemes keresni egy olyan falat vagy sarkot a lakásban, ahol egy erősebb madzagot több helyen fel tudunk erősíteni.
Ha van a gyerekszobában bordásfal, az például kiválóan alkalmas e célra, vagy az emeletes ágy alja. A madzagra ruhacsipesszel elegendő felerősíteni a kívánt mennyiségű páratlan, ám tiszta zoknikat, amelyek masnival, fényfüzérekkel mesésebb látvánnyá varázsolhatók. Innentől már csak beléjük kell csempészni a meglepetéseket, és hála a nagyobb méretű zokniknak, néha komolyabb cucc is elfér egyik-másikban.
Papírtasakok kiteregetve
Az előző felaggatós módszer alkalmazható papírzacskók, borítékok, mikulástasakok fellógatására is. Ha klasszikus papírzacskó mellett tesszük le a voksunkat, azt meg lehet előtte közösen festeni karácsonyi motívumokkal, ami csak még szebbé és mesésebbé varázsolja a végeredményt.
Kindertojás-tokocska
Ahol gyerek van a családban, ott kindertojás-kapszula is kallódik imitt-amott. Igen, arról a kis sárga, műanyag izéről van szó. Ezeket akár még egy nagy tálba beleszórva is csinálhatunk rendhagyó adventi kalendáriumot, akkor elég csak egy-egy számot rácelluxozni mindegyikre, hogy legalább annyit kelljen keresgélni, melyik hanyadikára van szánva. Persze, ebbe nem fér nagy meglepetés, de egy-egy gumimaci, kocka csoki vagy cukorka azért könnyen megbújhat benne, és a lényeg úgyis a bontogatás izgalma.
Tojástartó
Két darab 10-es tojástartót megfesthetünk, összeragaszthatunk, és fejjel lefelé fordítva a tojás alakú részeket snitzerrel megbonthatjuk. Ezekbe a minirekeszekbe is tudunk apró meglepetéseket tenni, és a kis tárolókat egyesével nyitogatni. Mivel a papír tojástartót elmosni nem lehet, a tojás pedig nyersen és mosatlanul kerül bele, ennél arra vigyázni kell, hogy a beletett apróságok gondosan csomagolva legyenek, nehogy a csokoládé vagy cukorka közvetlenül érintkezzen a tojástartó belsejével.
Gyógyszeres doboz
A nagyszülőktől be lehet gyűjteni gyógyszeres üvegcséket, vagy azok papírdobozait, amit oldaluknál fogva összeragasztva egész kis tárolórendszert lehet létrehozni. Ezt be is lehet vonni, vagy egyszerűen befesteni, és az ablakul szolgáló nyitható felületeket beszámozni.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés