Egy mikrobiológus anyuka a gyerekén mutatja be, hogy mennyi minden kerül a kezére miután alaposan kijátszotta magát. A teszt lényege az volt, hogy az anyuka kiküldte a gyereket játszani a kertbe, majd belenyomta a kezét egy steril Petri-csészébe, és egy hét alatt az egészből egy nagyon látványos tenyészet lett.
Tasha Sturm a Cabrillo főiskola labortechnikusa jól ismeri mikor az iskola diákjai mobiltelefonokról vagy éppen kilincsekről vesznek mintát, és kimutatják, hogy körülöttünk minden tele van mikroorganizmusokkal.
A munkájának ezt a részét haza is viszi, mert a gyerekei is szeretnek minden felületet megvizsgálni, fia pedig kimondottan sokat érdeklődik aziránt, hogy milyen mikrobák telepednek meg a kezén. Ezért egyik nap kiküldte a nyolc éves fiát játszani az udvarra, és megkérte arra is, hogy a család kutyáját is szeretgesse meg rendesen, majd finoman belenyomta a tenyerét egy steril Petri-csészébe, aminek az aljára agar-lemezeket tett. A mikrobiológiában gyakran használják ezt a tápoldatot oltásokra vagy tenyészetek kialakítására.
Aztán egy napig tartotta testhőmérsékleten az egészet, majd egy hétig szobahőmérsékleten. A Petri-csésze pedig életre kelt. Sturm talált benne Bacillusokat (ez is egy baktérium), Staphilococcust és élesztőgombát is. A kép jobb alsó sarkánál feltűnő látványos cucc például szerinte Bacillus, a sárga és fehér foltocskák pedig valószínűleg élesztőgombák.
Bár elsőre ijesztőnek tűnik az egész, azonnal hozzátette, hogy mindez teljesen normális, hiszen nem csak a bőr, de az immunrendszer is megvédi a szervezetet a kórokozókkal szemben. A gyerekek viszont rajongtak a kezük lenyomatáért, azóta a kutya orrára és a macska farkára is kíváncsiak lettek, és szerintük tök menő ez az egész. Persze kezet mosni attól még kell, megijedni ettől a képtől azonban nem.