A Fujitól nem messze van Japánban egy üdülőhely, amely – jól figyelj – időszámításunk szerint 705 óta működik. És ha ezen számodra nincs semmilyen csodálkoznivaló, akkor még egy hihetetlenül érdekes dolgot is elárulunk: azt, hogy a hotel működtetéséről azóta ugyanaz a család gondoskodik. Egészen pontosan 52 generáció óta.
Egy család kezében
A Nishiyama Onsen Keiunkan 2011-ben a világ legrégebbi, folyamatosan működő szállodájaként került be a Guinness-rekordok könyvébe. Nem véletlenül: ennél öregebb hotelt ugyanis még nem hordott a föld a hátán, ráadásul úgy, hogy eközben az alapító, Fujiwara Mahito családja azóta ki sem engedte a kezéből az irányítást.
Noha a fogadót az évek során korszerűsítették és karbantartották, a fő attrakciók, vagyis a nyugalmat adó, meleg források, no és a gyönyörű kilátás mit sem változott.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Hányatott múlt
A Nishiyama Onsen Keiunkan igen hosszú évszázadai nem voltak mindig zökkenőmentesek. A szálloda főépületének háromszor is költöznie kellett: kétszer azért, mert 1909-ben és 1916-ban óriási tűz tombolt a területen, 1925-ben egy nagy szikla tette tönkre a ryokan egyik épületét, 1982-ben pedig egy tájfun végzett óriási pusztítást. A szálloda azonban áll, és szebb, mint valaha volt.
Ekkor kezdődött
Úgy tartják, hogy 705-ben a legbefolyásosabb arisztokrata család legidősebb fia meleg források után kutatva indult el a városból. Nem sokkal ezután épült meg a ryokan, a hagyományos japán termálvizes hotel, amelynek több mint ezer éve alatt a vendégeknek volt ideje alaposan megszeretni a helyet. A fogadóban már milliók megfordultak, köztük szamurájok, túlhajszolt tokiói béresek, olyan híres vezetők, mint amilyen a 400 évig uralkodó sóguncsalád, a Tokugawák, és még az ország jelenlegi császára, Naruhito is, aki 2019 májusában került trónra. Mellettük még sok-sok politikus és megannyi híresség is ellátogatott a Keiunkanba, hogy élvezhesse a hely gyógyító vizét, no és azért, hogy részesei legyenek az egészen különleges hely történelmének.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Természet kívül és belül
A szállodában összesen 37 hagyományos japán stílusú, három részből – két ülősarok és egy nappali – álló szoba van.
A kilátás, mondhatni, pazar, ráadásul nem csak kitekintve gyönyörű, belül is éppoly varázslatos.
Nemcsak azért, mert a fogadó területén található hat termálforrás közül négy kültéri, kettő pedig bent csordogál, hanem azért is, mert a padlók helyi kőből, a fürdők fából készültek, a benti fürdőhelyiségeket pedig megannyi dísznövény ékesíti.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Ennyi az annyi
Bizonyára téged is érdekel, hogy ezért a szívet-lelket melengető és testet nyugtató luxusért mennyit kell fizetni. Valószínűleg számodra sem meglepő, hogy igen borsos árat: éjszakánként akár 140–190 ezer forintnak megfelelő japán jent. Bár mi ez azokhoz a szállodákhoz képest, amelyekben napi ötvenmillióba kerül az élet!
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés