Melyik magyar aranyérem volt a kedvenced? Éld át újból, és szavazz!

GettyImages-2165815043
Olvasási idő kb. 3 perc

Augusztus 11-én, vasárnap befejeződtek Párizsban a XXXIII. nyári olimpiai játékok. A magyar csapat 6 arany-, 7 ezüst- és 6 bronzéremmel az előkelő 14. helyen végzett az éremtáblázaton, akár az aranyérmek számát, akár az összesen megszerzett medálok mennyiségét nézzük. Neked a 6 magyar aranyéremből melyik a kedvenced? Nézd meg újból, hogy szereztük meg a 6 aranyat, és szavazz a kedvencedre.

A hagyományosan sikeres sportágainkban, úszásban, vívásban, öttusában elért győzelmek dobogtatták meg legjobban a szíved? Vagy az első tekvandós diadalunknál örültél a leginkább?

Az első magyar olimpiai arany: Kós Hubert

Az érmekért zajló küzdelmek 2024. július 27-én kezdődtek, másnap megszereztük az első érmünket Muhari Eszter révén a női párbajtőrözők egyéni versenyében, első párizsi bajnokunkra augusztus 1-jéig vártunk, amikor is Kós Hubert megnyerte a férfiak 200 méteres hátúszásának döntőjét:

A második magyar olimpiai bajnokság: férfi párbajtőrcsapat

Augusztus 2-án a férfi párbajtőrcsapat révén újabb aranynak örülhettünk, Andrásfi Tibor, Koch Máté, Nagy Dávid és Siklósi Gergely az addig címvédő japánokat győzte le a döntőben, 52 év után szerezve elsőséget ebben a versenyszámban:

A harmadik aranyérmünk Párizsban: Milák Kristóf

Augusztus 3-án újabb magyar siker született az uszodában, Milák Kristóf 100 méteres pillangóúszásban csapott elsőként a célba, megszerezve a magyarok harmadik olimpiai bajnoki címét Párizsban:

A negyedik párizsi aranyérem: Rasovszky Kristóf

Augusztus 9-e a legcsodálatosabb nap volt a párizsi olimpia bő két hete alatt, legalábbis nekünk, magyaroknak: két arany, két ezüst, két bronz volt a termés. Pénteken az első aranyunkat a reggel Szajnába ugró nyílt vízi úszónk, Rasovszky Kristóf szerezte, szinte végig vezetve a 10 kilométer során:

Az ötödik magyar arany a párizsi olimpián: Márton Viviana

Augusztus 9-én a tekvandó váltósúlyú küzdelmeiben a 18 éves Márton Viviana négy ellenfelét is imponáló magabiztossággal legyőzve szerezte meg este aznapi második, összesítésben az ötödik párizsi aranyunkat.

A hatodik magyar olimpiai bajnoki cím: Gulyás Michelle

Augusztus 11-én, a játékok zárónapján Gulyás Michelle az olimpiák történetének utolsó olyan öttusversenyét nyerte meg, amelyben még szerepelt a lovaglás. A lövészettel kombinált futás során tökéletesen koncentrálva előzte meg a hazaiak versenyzőjét, megkoronázva a magyar olimpia küldöttség eredménysorát.

Melyik aranyérmünk volt a legnagyobb élmény számodra? Szavazz!

Melyik olimpiai aranyérem a kedvenced?

A párizsi olimpia egyik legküzdhetetlen problémájának bizonyult a triatlonversenyeknek és nyílt vízi úszásnak helyet adó Szajna igen rossz vízminősége. Olvasd el cikkünket, melyben arról írunk, hogy a Duna is a Szajna sorsára juthat.