Az érvényben lévő olasz törvények szerint ugyanis a köztulajdonban lévő művészeti alkotások értékesítésre történő felhasználása nem csupán engedélyköteles, hanem ráadásul csak díjfizetés ellenében lehetséges. Az Uffizi Képtár, mely maga is árusít múzeumi butikjában műalkotásokkal dekorált tárgyakat, szemfüles követői mellett speciális szoftvereket is alkalmaz, amelyek letapogatják a világhálón a Képtár gyűjteményébe tartozó eredeti alkotások különböző kereskedelmi célú felhasználásait.
Így vették észre az év elején a Gaultier divatház által a neten 590 euroért hirdetett Botticelli Vénuszát ábrázoló ruhát, a 150 euroért kínált Vénusz sálat és egyéb igényes portékákat.
Eike Schmidt, az Uffizi Galéria igazgatója áprilisban levélben figyelmeztette a márkát, hogy ilyen esetekben vagy a termékek azonnali visszavonása szerepel a helyzetkezelési protokollban, vagy egy közösen megállapodott díj megfizetése. A direktor arról biztosítja a közvéleményt, hogy
nem euro milliókról lett volna eredetileg sem szó,
egy olyan kaliberű kollekció esetében, mint a szóban forgó, Botticelli Vénuszát felhasználó Gaultier ruhák, néhány tízezer euro lehet a reális összeg.
Mivel azonban a levelet a divatház teljesen figyelmen kívül hagyta, ártárgyalásokba nem bocsátkoztak, a kollekció további értékesítése pedig zavartalanul folytatódott, most bírósági útra terelődik az ügy.
A világhírű firenzei képtár 100 000 euro feletti kártérítést követel a világhírű tervezőtől.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés