Ennek köszönhetően 7 százalékkal nagyobbnak látjuk majd az idei első szuperholdat, mint amilyennek egy átlagos teliholdas éjjelen tűnik az.
Ha esetleg mégis lemaradnál róla, még három szuperholdat kísérhetsz majd figyelemmel: augusztusban kettő is vár ránk elsején és harmincadikán, majd szeptember 29-én érkezik a harmadik.
Érdekesség a szuperholddal kapcsolatosan, hogy bár nagyon szenzációhajhász neve van,
valójában nem csillagász, hanem egy Richard Nolle nevű asztrológus találta ki azt, egy Dell Horoscope nevet viselő lapban.
Ennek ellenére a sajtó átvette, sőt, a kétezres években maga a NASA is elkezdte használni a kifejezést, remélve, hogy annak segítségével sikerül felkelteni az emberek érdeklődését a csillagászat iránt.
Kissé csalóka ugyanakkor az, ahogyan a közösségi médiában elterjedt fotók megmutatják az ilyenkor fénylő holdat, mivel azokon sokkal nagyobbnak látszik egy szuperhold, mint amilyen az a valóságban. A Svábhegyi Csillagvizsgáló blogbejegyzése szerint a horizont közelében teleobjektívvel készített felvételeken például egészen természetfeletti módon hatalmas a szuperhold: a valóságban ezt a látványt nem várhatod, sajnos. De azért érdemes az eget kémlelni ilyenkor.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés