Tizenhat munkahelye volt, egyre se járt be, mégis megkapta fizetését

GettyImages-1302986283
Olvasási idő kb. 2 perc

Sanghaji villát vásárolt a béréből az a kínai nő, aki valószínűleg a világ egyszerre legtöbb betöltött állásával büszkélkedhet. Apró szépséghiba a történetben, hogy soha egyik munkáját sem végezte el. Most csalás vádjával kell bíróság elé állnia.

16 munkahelyen volt bejelentett állása három éven keresztül annak a nőnek, akit egy véletlen buktatott le nemrég. A munkabércsaló kínai az évek során mintegy 50 millió jüanra tehetett szert egy igencsak kreatív módszerrel. A több bankszámlán gyűjtögetett vagyonból egy sanghaji ingatlant is vásárolt. Évekig nem tűnt fel senkinek, hogy valami nincs rendben.

Guannak összesen 16 munkahelye volt, de egyikre sem járt be soha. Képtelenség is lenne, hiszen a nap 24 órájába még egy másodállást is csak komoly lemondásokkal, a pihenés rovására képes az emberek jelentős része elvállalni, főként a vállalati szektorban. Guannak azonban nem okozott problémát egyszerre ennyi helyen dolgozni, ugyanis fizikailag sehol sem jelent meg, sőt, a munkát sem ő végezte el. 

Az állásinterjúk koronázatlan királynője

Az állásinterjúkon kifejezetten jól szereplő hölgy egyszerűen embereket keresett arra, hogy elvégezzék a munkát helyette. Munkáját barátainak és ismerőseinek adta ki, majd levette a sápot, s közel 50 millió jüant keresett vele. Volt, ahol, miután felvették a céghez, saját csapatot épített ismerőseiből, s ezért szintén jutalékban részesült. Aztán hibázott.

A napokban 52 embert tartóztattak le rajta kívül, ők mind részt vehettek az évekig tartó csalássorozatban. 

Közel száz cég is érintett lehet a hatalmasra duzzadt botrányban, melyben férje is segítette a fifikás álmunkavállalót. A bukást egy véletlen fénykép okozta. Egy internetes technológiákkal foglalkozó cég vezetője – náluk 3 hónapig szintén alkalmazásban állt a csaló – a közösségi médiában szúrta ki egy másik cég fotóján egykori alkalmazottját. Azonnal értesítette a rendőrséget. Az efféle, munkabérrel kapcsolatos csalások a keleti országokban rendkívül gyakoriak. 

Megjelent az új Dívány-könyv!

A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek