A mesterséges intelligencia nem az emberi tudást teheti tönkre, hanem a társadalmi bizalmat

Beszélgetés Rab Árpád jövőkutatóval

GettyImages-1421939040
Olvasási idő kb. 11 perc

„Tanulj, mert a tudásnál nincs fontosabb és értékesebb! A tudást nem veheti el tőled senki!” – Biztos vagyok benne, hogy sokan hallottuk gyermekkorunkban ezeket a bölcsességeket. Azonban a mesterséges intelligencia (MI) térhódításával sokakban felmerülhet a kérdés, vajon nincs-e veszélyben az emberi tudás. Az a tudás, ami eddig mindennél fontosabb volt.

Hogyan maradhat érték, illetve értékes az emberi tudás a mesterséges intelligencia megjelenése ellenére? Milyen képességeink erősödhetnek fel az MI hatására? – egyebek között ezekre a kérdésekre kerestük a választ Rab Árpád jövőkutatóval.

Veszélyezteti az emberi tudást a mesterséges intelligencia megjelenése?

Ez egy nagyon jó, ám egyben nehéz kérdés is. Először is nem árt tisztában lennünk azzal, hogy nagyon sokféle mesterséges intelligencia van és lesz a jövőben az automatizáció mértéke, a használt adatok, a különböző funkciók, a működését segítő statisztikai modellek, öntanuló modelljeik, eredménykimeneteik szempontjából is. Ez egy összetett rendszer, mely segítségével gyorsabban, hatékonyan akarunk elvégezni összetett folyamatokat, illetve a sok-sok strukturálatlan adatban mintázatot, értelmezhető cselekvést találni. Az utóbbi évszázadban az életünk nagyon felgyorsult és összetetté vált a globalizáció, a megnövekedett életminőség és a hatalmas lélekszám miatt a bolygón.

Rab Árpád jövőkutató szerint akkor járunk el helyesen, ha tudatosan használjuk a mesterséges intelligenciát
Rab Árpád jövőkutató szerint akkor járunk el helyesen, ha tudatosan használjuk a mesterséges intelligenciát

A mesterséges intelligenciával nagyon gyorsan nagyon bonyolult feladatokat kell megoldani. Vannak, melyek segítenek szebbé varázsolni a fotónkat, amikor fotózunk, vagy működtetik az útvonaltervezőt, figyelembe véve több tízezer autós mozgását, vagy orvosi vizsgálatokat végeznek, vagy éppen meteorológiai előrejelzést készítenek. A lehetőségek száma végtelen, épp olyan sokszínű, mint az emberi társadalom és cselekvéseink. Az olvasók közül sokan találkozhattak az utóbbi időben a generatív mesterséges intelligenciákkal, melyek kérésre megválaszolnak kérdéseket, lehet velük csevegni, és összetetten válaszolnak, vagy képeket rajzolnak kéréseink alapján. Ezek nagyon látványos szolgáltatások, és egyszerre töltik el ámulattal és félelemmel az embereket, de nem csak ezek a mesterséges intelligenciák.

A mesterséges intelligenciák az emberi tudáson alapulnak.

Egy másik fontos dolog, hogy jól megértsük ezeknek a rendszereknek a működését. Én három részre szoktam őket szedni logikailag. Az első részben az adatok vannak, a másodikban a számítások, az algoritmusok, melyek már annyira gyorsak és fejlettek, hogy nem is nagyon értjük a működésüket, míg a harmadik rész a kimenet, vagyis az eredmény. Minden mesterséges intelligencia mentén gondoljuk végig, főleg az első és a harmadik lépést. Milyen adatok alapján dolgozik? Ha hibás adattal dolgozik, a végeredmény is hibás lesz. Minden adatot figyelembe vett, ami nekünk fontos? Azt és úgy mértük, ahogy nekünk fontos? Egy orvosi mesterséges intelligencia esetében, ha nem hiteles adatokat viszek be, vagy egy fontos körülményt nem mutatok meg neki, lehet bármilyen okos az algoritmus, a végeredmény hibás lesz. A harmadik elem a végeredmény, amit „kiad”: kaptam egy választ, de ez mit jelent számomra? Mire tudom használni, bízhatok-e benne, elfogadom-e a javaslatot, és így tovább.

Az első és a harmadik fázis tipikusan emberi lépés, emberi tudás, és ha okosan használjuk a mesterséges intelligenciát, akkor nem veszélyezteti az emberi tudást.

Minél kevésbé tudatosan élünk az első és harmadik lépés hatalmával, annál jobban sérülhet, de nem az emberi tudás, hanem a társadalmi cselekvőképesség, illetve az emberi értékrendszerek.

Fontos, hogy a mesterséges intelligencia nem akar magától semmit, neki nincsenek ügyei, céljai, vágyai. Nekünk, embereknek vannak, és ezeket mi akarjuk megvalósítani a mesterséges intelligencia segítségével. Ez is olyan tipikusan emberi tartomány, melyet soha nem vesz el a mesterséges intelligencia, csak ha kiengedjük a kezünkből a saját céljainkat. A döntés a miénk, hogy milyen értékeket viszünk bele, hogyan programozzuk be annak érdekében, hogy azt tegye, amire nekünk szükségünk van. Ez mindig is az ember feladata lesz, egyszerűen azért, mert nekünk kell tudnunk, mire akarjuk használni az MI-t, másrészt, mert a gép nem akar semmit, hiszen ő csak egy gép. Tehát valójában azt kell látni, hogy az MI egy eszköz, és a legfontosabb dolgunk most, hogy megértsük, majd eldöntsük, hogy mire is akarjuk használni. Az MI nem akar semmit, az emberek akarnak valamit más emberektől az MI segítségével. 

A hétköznapokban ez hogyan jelenhet meg?

A mesterséges intelligencia, mint minden technológia, egyre jobban elbújik, nem közvetlenül vele kommunikálunk, hanem szolgáltatásokat használunk, amik egyre okosabbak lesznek. Magyarul beszélek a számítógépnek egy online beszélgetésben, túloldalt angolul hallják, egy orvosi konzultáció során az orvos már nem gépel, hanem a beszélgetés végére kész a dokumentáció, vagy egy iskolai tesztírás során minden diák az egyéni tudását mérő tesztet kap, és nem uniformizált rendszer segítségével mérem a képességeiket, az otthonunk magától rendezi a fűtést viselkedési szokásaink ismeretében, több tízezer menetrendből kiválasztja a nekem legmegfelelőbb járművet, elintézi a háttérbeni adminisztrációt, vagy akár segít napközben a nem használt parkolóhelyemet kiadni, amivel pénzt kereshetek, vagy ellenőrzi a számításaimat, és még sorolhatnám.

A mesterséges intelligencia képes valós időben egyik nyelvről a másikra fordítani
A mesterséges intelligencia képes valós időben egyik nyelvről a másikra fordítaniLuis Alvarez / Getty Images Hungary

Tudnunk kell, hogy pontosan mit akarunk a mesterséges intelligenciától, milyen feladatot akarunk megoldatni vele.

Az például nagyon jó, hogy olyan munkát is elvégez, amiket mi nem szívesen végeztünk el, mert unalmasak, mert repetitívek és nem kreatívak. Az emberek általában nem attól félnek, hogy az MI térhódítása miatt elveszítik a munkájukat, hanem attól, hogy elveszítik a pénzüket. Ha tizedannyi idő alatt elvégzem a munkámat, akkor mi az én munkám értéke? Alapvető munkaerőpiaci értékválságot okoz, másrészt segít pótolni a hiányzó munkaerőket, vagy akár növelni munkaerőpiaci képességeinket. Ha tudjuk, mit akarunk megoldani vele – ez nem könnyű –, akkor működésének sikere három tényezőn múlik. Az egyik a szabályozás, vagyis, hogy hol és hogyan szabjuk meg a határt az MI-nek, a tulajdonosának és a felhasználóinak. A másik az üzleti etika, amiben az üzleti szereplőknek kell felelősséget vállalniuk, a harmadik pedig – és talán a legfontosabb – az emberi tudatosság.

Azt se feledjük, hogy a mesterséges intelligencia rendkívül erőforrás-igényes technológia – egyebek között processzorok, áram és víz szükséges hozzá –, nagy a környezeti terhelése, ezért nem lesz, és nem is lehet mindenhol végtelen mennyiségű mesterséges intelligenciát használni. Ezért azt is meg kell határoznunk, hol és mikor használjuk, ahol megéri a teljes erőforrásciklust is nézve.

Várhatóan tíz éven belül körülbelül tizenöt milliárd különböző mértékű és léptékű mesterséges intelligenciánk lesz.

Akkor tehát jól értem, hogy nem kell attól tartanunk, hogy az emberi tudás értéke csökken a mesterséges intelligencia térhódítása miatt?

Sőt, ha jól csináljuk, tehát megtanuljuk eszközként használni, és jól specifikálunk, ha pontosan megmondjuk neki, hogy mit csináljon, akkor még növekszik is az emberi tudás értéke. Hiszen képesek leszünk olyanokra is, melyekre eddig nem voltunk képesek. Akkor kerülhetünk veszélybe, hogyha kiengedjük a kezünkből a kíváncsiságot, a tudásvágyat, a kérdéseket, a kritikus gondolkodást, vagyis az emberi tudást, hogy azzal kezdjen valamit a mesterséges intelligencia.

Mindez hogyan fordulhatna elő? Mondana erre konkrét példát?

Vegyünk egy esetet, amikor a mesterséges intelligencia több adatra alapozva ajánl nekünk megoldásokat. Ilyen lehet például az egészségtudatos életmód. A telefonom gyűjti az adatokat, mennyit sétálok, hol lakom, milyen ott a légszennyezettség, hány kiló vagyok, és így tovább, majd mindezek alapján megmondja nekem, hogy mit tegyek, hogy egészségesebben éljek, vagy akár megosztom az orvosommal az adataimat, hogy hatékonyabban gyógyíthasson, vagy hogy megelőzhessünk betegségeket.

Ha az MI javaslatain elgondolkodom, hogy miben van igaza, és miben nincs, az felelős magatartás.

Ám, ha nem gondolkodom el rajta, hanem zokszó nélkül azt csinálom, amit az MI mond, akkor gond van. Nem tévedhetetlen, lehetnek rosszak az adatai, képes hallucinációkra stb. Valahogy úgy kell elképzelni, hogy az MI most egy nagyon intelligens ember, akinek üres a feje, de nagyon gyorsan gondolkodik, mi töltjük bele a tudást, és ő leutánozza a mi viselkedésünket. Nem kell mindig mindenben tudatosnak lennünk, jó, ha kiszolgálják a kényelmünket. De mindig tudnunk kell, mi az a döntés, amit nem adunk ki a kezünkből.

Ha jól használjuk, a mesterséges intelligencia nem veszélyezteti az emberi tudást
Ha jól használjuk, a mesterséges intelligencia nem veszélyezteti az emberi tudástLaurence Dutton / Getty Images Hungary

Megírhatja az összes levelünket a mesterséges intelligencia, de a fontos leveleket olvassuk át. Jó, ha megmondja, merre menjünk az autóval, de azért tudjuk mindig, merre járunk. Ha ajánl egy filmet, szuper, de hosszú távú pénzügyi döntéseinket például már ne bízzuk csak egy rendszerre, hanem teszteljük le egy másik rendszerrel is, olvassunk utána. Megcsináltathatom az összes házi feladatom MI-vel, de akkor én végül is tanultam valamit? Gondoljuk végig, hogy a rövid távú siker nem éppen az én hosszú távú versenyképességemet csökkenti? Ez csak néhány aspektus a több ezerből.

Általános tendencia, hogy minél többet használjuk a mesterséges intelligenciát, annál jobban megbízunk benne.

De fontos, hogy nem szabad feltétel nélkül bízni benne, mert hibázhat a generálás során, amiről neki fogalma sincs. Ő nem ír, nem rajzol, nem fordít, nem fest. Ő statisztikai modelleket épít, amiket mi látunk képeknek, verseknek, leveleknek, orvosi diagnózisoknak. Mivel szolgáltatásalapú, és meg akar nekünk felelni, saját viselkedésünkkel arra is rá tudjuk venni, hogy hibázzon, ami kockázat. Számos jövőbeni probléma rajzolódik ki, például az algoritmikus torzítás vagy az érzelmi fertőzés széles körű terjedése, a manipulációs technikák még hathatósabbá válnak a segítségével, és ne feledjük az online bizalom csökkenését sem a deepfake technológiák terjedésével – ezek nem az emberi tudást teszik tönkre, hanem a társadalmi bizalmat. Ezért kell tudatosnak lennünk.

Az MI megjelenésével a jövőben milyen képességeink fognak felértékelődni?

Például a kreativitás, a kíváncsiság, a kérdések megfogalmazása, az emberi tényezők. A mesterséges intelligencia tipikusan képességfokozó technológia. Vagyis, hogyha eleve jó vagyok valamiben, akkor még jobb tudok lenni. Tehát, ha jó kutató vagyok, akkor, ha helyesen használom az MI-t, gyorsabban, még többet, még jobban tudok kutatni. De ha nincs semmilyen alapképességem, akkor termékké válok. A mesterséges intelligencia másik nagy előnye a képességfokozás mellett, hogy a hiányosságainkat is pótolhatja. Mondok egy példát: valaki nagyon jó munkaerő, de nem tud angolul, ám a mesterséges intelligencia valós időben le tudja fordítani a szöveget. 

Kik érezhetik veszélyben magukat a mesterséges intelligencia miatt?

Azok, akik egy adott iparágban, egy adott területen az eddigi játékszabályok szerint sikeresek voltak. Ők azt érezhetik, hogy most a középszerűek is meg tudják azt csinálni, amire eddig csak a legjobbak voltak képesek, hogy a fejükben lévő tudás mintha értéktelennek tűnne. De be fog bizonyosodni, hogy nem az. Vegyünk például egy festőt, aki nem egy élenjáró művész, de most az MI segítségével olyan képeket készít, melyektől úgy tűnik, mintha szuper jó festő lenne. Emiatt az eddigi jó festőnek be kell tudnia bizonyítani, hogy valóban ő a jobb művész.

Tehát akik eddig sikeresek voltak, nekik kemény kihívásokkal kell szembenézniük, és be kell bizonyítaniuk, hogy az ő tudásuk időtállóbb.

Jó példa erre még a fotósszakma, amely már átélte ezt a változást. A digitális technológia fejlődése miatt hirtelen úgy tűnt, hogy mindenki tud jó képeket készíteni, és ez felforgatta a kapcsolódó üzleti modelleket. Az elmúlt tíz év során pedig kiforrott, hogy mikor elég a feljavított tudás, és mikor kell a végén a minőségi szem, a megbízhatóság, a felkészültség, és igaz, kevesebb fotós van, mint régen, de ők jobban élhetnek, mert ők valóban profik a szakmájukban, és ezt a többség is felismerte. A technológia mindig a közepet támadja meg, ezt tolja felfelé vagy lefelé. A mesterséges intelligencia révén az átlagos képességekkel rendelkezők jók tudnak lenni, ám aki kreatív és hajlandó tanulni, valamint nyitott a technológiai újdonságokra, kiváló tud lenni, vagy gyorsabban, könnyebben, jobb minőségben tud dolgozni vagy megélni az életét. Akik nem élnek a mesterséges intelligencia adta lehetőségekkel, ők termékké, kiszolgáltatottá fognak válni.

Megtalálta a tökéletes partnert, és hozzá is ment, de van egy apró bökkenőMegtalálta a tökéletes partnert, és hozzá is ment, de van egy apró bökkenő

Sokan arról álmodoznak, hogy egyszer megtalálják a tökéletes társat, de a New York-i nő nem várt sóhajtozva a mesebeli szőke hercegre.

Tovább olvasom

Megjelent az új Dívány-könyv!

Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

  • életem
Milliókat kereshet, aki hibát talál ebben a szolgáltatásban
Milliókat kereshet, aki hibát talál ebben a szolgáltatásban

Most emelték meg a díjazást: 37 millió forint is járhat a szolgáltatás egy hibájának felfedezéséért.

március 31., 13:36

  • világom
Ingyenes áramot kapnak, akik csökkentik a fogyasztásukat csúcsidőben Angliában
Ingyenes áramot kapnak, akik csökkentik a fogyasztásukat csúcsidőben Angliában

Aki hajlandó csökkenteni a fogyasztását csúcsidőben, ingyen áramot kaphat.

március 31., 12:44

  • Önidő
Évente 400 ezer magyar gondolkodik az öngyilkosságon, 40 ezren meg is próbálják: színházi darab segítene a megelőzésben
Évente 400 ezer magyar gondolkodik az öngyilkosságon, 40 ezren meg is próbálják: színházi darab segítene a megelőzésben

A történet fiktív, de minden egyéb valóságos: az öngyilkosságról íródott magyar darab segít arról beszélni, amiről kevesen merünk.

tegnap, 20:00

  • Offline
Elárverezik a forgatáson használt E.T.-t, elképesztő összeget adhatnak érte
Elárverezik a forgatáson használt E.T.-t, elképesztő összeget adhatnak érte

A filmes relikviák gyűjtői számára izgalmas árverés közeledik. E.T. mellett például King Kongra és egy Alienre is lehet majd licitálni.

március 31., 14:00

  • lájfhekk
Szemetet kapott több mint 40 vásárló: innen rendeltek
Szemetet kapott több mint 40 vásárló: innen rendeltek

Nem a megrendelt árut kapták vásárlásuk után.

március 31., 12:10

  • világom
Ez a férfi tehet róla, hogy a fél világ retteg a fekete macskáktól
Ez a férfi tehet róla, hogy a fél világ retteg a fekete macskáktól

Sokan rettegik ezt az állatot, a babona, ami körüllengi őket, egy inkvizítor kínzásaiból fakad.

március 31., 16:00

  • világom
Lebontják a világhírű írónő kedvenc házát, mert állítólag nem volt hatással a könyveire
Lebontják a világhírű írónő kedvenc házát, mert állítólag nem volt hatással a könyveire

A népszerű írónő bálozni járt az idilli házba, leveleiben is említi az épületet, de a műemlékvédelem mégis engedélyezte a bontást.

március 31., 11:51

  • Offline
Letarolt néhány kéményt a budapesti versenyen, de megnyerte a világ első női pilótája
Letarolt néhány kéményt a budapesti versenyen, de megnyerte a világ első női pilótája

Fittyet hányt a társadalmi normákra és a szabályokra, amíg élt. Tragikusan fiatalon hunyt el.

március 31., 16:46

  • világom
Először szólaltak meg a hazatért asztronauták: megható, amit az érzéseikről meséltek
Először szólaltak meg a hazatért asztronauták: megható, amit az érzéseikről meséltek

Interjút adtak az űrben rekedt asztronauták: elárulták, hogyan reagáltak, amikor kiderült, hogy nem jöhetnek vissza a Földre a tervezett időben.

március 31., 14:40

  • Offline
Egyáltalán nem akkora egy üstökös, mint hitted
Egyáltalán nem akkora egy üstökös, mint hitted

Mekkora egy bálna szíve? Hát Kolumbusz mutatóujja? Biztosan nem akkora, mint hiszed.

március 31., 15:10

  • Édes otthon
Új helyen kell fizetni a parkolásért – büntetést kap, aki nem tud róla
Új helyen kell fizetni a parkolásért – büntetést kap, aki nem tud róla

Érdemes ismerni a parkolással kapcsolatos előírásokat, különben pótdíj és büntetés lehet a vége.

március 31., 11:10

  • világom
Titokzatos, föld alatti várost rejt az ókor máig ép csodája
Titokzatos, föld alatti várost rejt az ókor máig ép csodája

Több száz méter mélyen lehet a monumentális épületegyüttes.

március 31., 06:30

  • Offline
Egyszarvú óriás fenyegette a neandervölgyi embert: így nézett ki
Egyszarvú óriás fenyegette a neandervölgyi embert: így nézett ki

A kislányok szivárványos sörényű műanyag unikornsai köszönő viszonyban sincsenek ezzel az egyszarvú ősállat monstrummal.

március 31., 05:46

  • világom
Ez a világ legveszélyesebb temploma
Ez a világ legveszélyesebb temploma

Hihetetlen, hogy éppen ezen a helyen alakították ki ezt a keresztény templomot Afrika szívében.

március 31., 19:30

  • Édes otthon
Fontos határidő jár ma éjfélkor: ha elfelejted, tízezreket bukhatsz
Fontos határidő jár ma éjfélkor: ha elfelejted, tízezreket bukhatsz

Már csak néhány óra a fontos határidőig.

március 31., 17:30

  • életem
Öt napkitörés volt egymás után, mágneses viharok érhetik el a Földet
Öt napkitörés volt egymás után, mágneses viharok érhetik el a Földet

A második legerősebb kategóriájú napkitöréseknek komoly hatása lehet a Földre.

március 31., 10:06

  • világom
Patkányt találtak a levesben, bezárta 2000 egységét a népszerű étteremlánc Japánban
Patkányt találtak a levesben, bezárta 2000 egységét a népszerű étteremlánc Japánban

A vendégek felháborodása miatt napokra lehúzza a rolót a népszerű étteremlánc csaknem kétezer egysége.

március 31., 10:39

  • Testem
Ez a hétköznapinak tűnő sérülés is jelezheti a rákot
Ez a hétköznapinak tűnő sérülés is jelezheti a rákot

A megmagyarázhatatlan testi tünetekkel érdemes azonnal orvoshoz fordulni.

március 31., 06:00

  • Offline
Egykor tiltott helynek tartották, ma sem érti senki, mi történik ebben a házban
Egykor tiltott helynek tartották, ma sem érti senki, mi történik ebben a házban

Máig nem tisztázott, hogy a tiltott helyen valójában mi történik.

március 31., 18:30

  • Offline
A gettó angyala több ezer gyermeket mentett meg a biztos haláltól
A gettó angyala több ezer gyermeket mentett meg a biztos haláltól

A nő halált megvető bátorsággal küzdött a zsidó gyerekekért, mégis lelkiismeret-furdalása volt.

március 31., 19:00

  • világom
Dagad a botrány Harry herceg körül: már Meghan Markle-t is belekeverték a vitába
Dagad a botrány Harry herceg körül: már Meghan Markle-t is belekeverték a vitába

Miután Harry távozott a Diana hercegnő emlékére alapított jótékonysági szervezetből, az elnök súlyos vádakat fogalmazott meg a hercegi párral szemben.

március 31., 08:36

  • Mindennapi
Zivatarra figyelmeztetnek: ezekben a vármegyékben jégeső is jöhet
Zivatarra figyelmeztetnek: ezekben a vármegyékben jégeső is jöhet

Nyárihoz hasonló, jéesővel kísért zivatarokra a héten többször és több helyen is lehet számítani, mégsem ez lesz a legmeglepőbb az időjárásban.

március 31., 07:46

  • Testem
Hétszeresére nőtt a fertőzöttek száma, ezekben a vármegyékben a legtöbb a beteg
Hétszeresére nőtt a fertőzöttek száma, ezekben a vármegyékben a legtöbb a beteg

Mutatjuk, melyik vármegyékben a legtöbb a fertőzött, pedig egyszerűen megállítható lenne a betegség.

március 31., 08:06

  • életem
A 10 legmegosztóbb élelmiszer: sokan egy életen át utálják némelyiket
A 10 legmegosztóbb élelmiszer: sokan egy életen át utálják némelyiket

Ezek a hétköznapi élelmiszerek őszinte undort képesek kiváltani egyesekből.

március 31., 07:00

  • Mindennapi
Nagyot nőhet a rezsidíj, ha elmulasztod ezt a határidőt
Nagyot nőhet a rezsidíj, ha elmulasztod ezt a határidőt

Érdemes időben lépni a rezsidíjak emelkedésének elkerülése érdekében – most még kedvezmény is kapható.

március 31., 09:06

  • VIP
„Mindig kellenek az új impulzusok” – interjú Geszler Dorottyával
„Mindig kellenek az új impulzusok” – interjú Geszler Dorottyával

Stohl András partnereként műsorról műsorra magabiztosabban énekel Geszler Dorottya.

március 31., 08:50

  • világom
Ezekben a magyar falvakban élnek a legkevesebben: 7 főre apadt a lakosok száma nemrég
Ezekben a magyar falvakban élnek a legkevesebben: 7 főre apadt a lakosok száma nemrég

Magyarország legkisebb falujában 13-an laknak, de a többiben is alig nagyobb a népesség. Van viszont jó hír is, az egyik faluban gyerek fog születni.

március 31., 08:20

  • Offline
„Annyi pénzt vizeltem már ebbe, hogy gyakorlatilag az enyém” – Hazavitte a piszoárt Hemingway
„Annyi pénzt vizeltem már ebbe, hogy gyakorlatilag az enyém” – Hazavitte a piszoárt Hemingway

Macskák számára biztosít vizet manapság a piszoár.

március 31., 07:26

  • Offline
„Nincsen apám, se anyám” – tudod folytatni a legismertebb magyar verseket?
„Nincsen apám, se anyám” – tudod folytatni a legismertebb magyar verseket?

Kvízünkben megmutathatod, mennyire ismered a leghíresebb magyar verseket.

március 31., 06:46

  • világom
Mianmari földrengés: műholdképeken az 1700 halálos áldozattal járó pusztítás
Mianmari földrengés: műholdképeken az 1700 halálos áldozattal járó pusztítás

Legalább 1700 ember meghalt a mianmari földrengésben, de még hétfőn is találtak túlélőket. A műholdfelvételek drámai pusztítást mutatnak.

március 31., 09:37

Érdekességek