Nem kell messzire mennünk, hogy kísértetjárta kastélyt találjunk, Csehországban és Ausztriában is vannak helyek, amelyeknek rémisztő az atmoszférája. Persze akadnak, akiket kifejezetten ez vonz. De lássuk, mi ennek az oka.

Annyira talán nem fog meglepni, hogy a középkori várakban kicsit kényelmetlenebb volt az élet, mint amilyennek beállítják a filmek...
Tovább olvasomA pokol kapuja
A Prágától hozzávetőleg 100 km-re lévő Houska-kastélyt a 13. században építették, ám vannak furcsaságai az épületnek: az ablakok közül sok nem is igazi a homlokzaton, nincsen konyha, a víz sincs bevezetve – azóta sem –, és gyakorlatilag a semmi közepén áll: egyetlen kereskedelmi útvonal sincs a közelében, és még ma is nehezen megközelíthető. A második világháború során a német Wehrmacht foglalta el, és egyesek azt állítják, emberkísérleteket is végeztek itt, de erre nincs bizonyíték.

A legenda szerint, bár hegytetőre épült, van a kastélyalatt egy hatalmas, feneketlen lyuk, a pokol kapuja. A közelben lévő falu lakói szerint ugyanis az éjszaka leple alatt mindenféle szárnyas, félig ember, félig állat szörnyek másztak ki belőle, és ragadták el a falu lakóit. Egy másik történet szerint megkegyelmeztek azoknak a halálraítélteknek, akik lemerészkedtek a lyukba (és visszatértek onnan élve).
Az egyik férfi, akit leengedtek, néhány perc elteltével félelmében kiabálni kezdett, és amikor kihúzták, legalább harminc évvel öregebbnek tűnt.
A kastély egyébként ma is látogatható, ha valaki odamerészkedne, egy család kb. 8300 forintnyi cseh koronáért mehet be, a kutyáknak is van belépő, mintegy 640 forint. (A pokol feláras.)
A boszorkányperek kastélya
Moosham kastélya egy római kori erőd romjaira épült a 12. században; Unternbergben, a salzburgi régióban található, vagyis ha egy kis borzongásra vágyunk, néhány óra alatt odaérhetünk.
Volt olyan középkori uralkodó, aki kastélya alatt egy egész titkos birodalmat építtetett.
Tovább olvasomA boszorkányperek és a válogatott borzalmak miatt hírhedtté vált kastély legrémisztőbb időszaka minden kétséget kizáróan a 17. század vége, amikor 139 embert végeztek ki itt, a legtöbbjük férfi volt. Egy feketemágiát űző varázslót akartak elfogni, Jacklt, ám a hatóságok nem jártak sikerrel, viszont a „bandájába” tartozó, főként hajléktalan utcagyerekeket halálra gyötörték, hogy kiszedjék belőlük a szükséges információt. A legfiatalabb, aki a kastélyban lelte halálát, még kisfiú volt, mindössze 10 éves.
A Véres kápolna története
Már repülőre kell szállnunk, hogy eljussunk az ír Leap-kastélyba, ahol ha a falak beszélni tudnának, abból horrorfilm-forgatókönyvet lehetne írni…A vár az O’Carroll klán tulajdonában állt, akik egyébként arról voltak híresek, hogy előszeretettel mérgezték meg vacsoravendégeiket. Történt egyszer, hogy az egyik hataloméhes klántag kardot döfött a testvérébe, aki történetesen éppen misét tartott a kastély egyik termében, innen ered a Véres kápolna elnevezés, és a legenda szerint a pap lelke még mindig kísért a kastélyban.

A másik elképesztő történet későbbre, a 20. század elejére datálható: amikor a Véres kápolnát fel akarták újítani, egy titkos börtönt találtak alatta, amely tele volt csontvázakkal. Három szekeret töltöttek meg az emberi maradványokkal. A börtön úgy volt kialakítva, hogy a rabok egy csapóajtón keresztül egy verembe érkeztek, ahol gyakorlatilag fából készült, hegyes karók várták őket, miközben a klán tagjai vígan mulatoztak.
Sokan ezt az írországi kastélyt tartják a legborzongatóbbnak, bár a címre még jelentkeznének mások is, például a dániai Voergaard- vagy a japán Himedzsi-kastély. A magyarországi kínálatból ki lehet emelni a balatonedericsi fekete kastélyt, mellyel ebben az írásunkban foglalkoztunk.
Ha kíváncsi vagy, mi lehet egy titkos ajtó mögött, amit nemrégiben tártak fel, olvasd el a cikkünket.

Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés