Ha mindez igaz, még mindig több milliárd dollárnyi kincs vár arra lassan 80 éve, hogy felfedezzék, dacára annak, hogy már jutott a felszínre is belőle valamennyi.
A világháború japán titka
A japán császári hadsereg a második világégés során hatalmas mennyiségű aranyat, ékszereket és műkincseket zsákmányolt Délkelet-Ázsiából. A híresztelések szerint ez a felbecsülhetetlen értéket képviselő kincshalom azóta is valahol a Fülöp-szigeteken túl, földalatti barlangokban és alagutakban lehet elrejtve. A világháborút követően számtalan kalandor és kincsvadász próbált már meg nyomára bukkanni az aranyat, ezüstöt és értékes műkincseket felhalmozott titkos trezornak, de a kincs nagy része mindeddig rejtve maradt, még ha kecsegtető találatok felszínre is kerültek már.
A második világháborús kincszerző hadműveletet a kétes emlékű Tomojuki Jamasita tábornoknak tulajdonítják, ezért a kincs is Jamasita aranyaként vonult be leginkább a köztudatba. A tábornokot egy rögtönítélő bíróság a háború végeztével 1946-ban elítélte, és a Fülöp-szigeteken Jamasitát ki is végezték. A tényekből kiindulva jogos lehet a feltételezés, hogy a kincs arrafelé van, de a pontos részleteket a tábornok magával vitte a sírba.
Ha vonz a Távol-Kelet világa, és szívesen olvasol még Japánról, ezt a korábbi cikkünket se hagyd ki.

Sok japán nőnek nyomós oka van arra, hogy szándékosan törvényt szegjen csak azért, hogy börtönben élhessen.
Tovább olvasom
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés