Világháborús arannyal lehet tele itt a föld: ezért nem lehet hozzájutni

GettyImages-1654622219
Olvasási idő kb. 2 perc

"Jamasita aranya" a 20. század egyik legpazarabb gazdagságát ígérő és egyben kifogyhatatlan teóriával szolgáló rejtélye. A második világháború során a találgatások szerint Japán mérhetetlen vagyont érő kincset halmozott fel, rejtekhelyét azóta is titok övezi.

Ha mindez igaz, még mindig több milliárd dollárnyi kincs vár arra lassan 80 éve, hogy felfedezzék, dacára annak, hogy már jutott a felszínre is belőle valamennyi.

A világháború japán titka

A japán császári hadsereg a második világégés során hatalmas mennyiségű aranyat, ékszereket és műkincseket zsákmányolt Délkelet-Ázsiából. A híresztelések szerint ez a felbecsülhetetlen értéket képviselő kincshalom azóta is valahol a Fülöp-szigeteken túl, földalatti barlangokban és alagutakban lehet elrejtve. A világháborút követően számtalan kalandor és kincsvadász próbált már meg nyomára bukkanni az aranyat, ezüstöt és értékes műkincseket felhalmozott titkos trezornak, de a kincs nagy része mindeddig rejtve maradt, még ha kecsegtető találatok felszínre is kerültek már.

A második világháborús kincszerző hadműveletet a kétes emlékű Tomojuki Jamasita tábornoknak tulajdonítják, ezért a kincs is Jamasita aranyaként vonult be leginkább a köztudatba. A tábornokot egy rögtönítélő bíróság a háború végeztével 1946-ban elítélte, és a Fülöp-szigeteken Jamasitát ki is végezték. A tényekből kiindulva jogos lehet a feltételezés, hogy a kincs arrafelé van, de a pontos részleteket a tábornok magával vitte a sírba.

Ha vonz a Távol-Kelet világa, és szívesen olvasol még Japánról, ezt a korábbi cikkünket se hagyd ki.

Megjelent az új Dívány-könyv!

Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek