Az unokaöcs és a Harmadik Birodalom vezetőjévé vált nagybáty kapcsolata kezdetben még ennél sokkal szívélyesebb volt. Olyannyira, hogy a harmincas években Németországban élő fiatalember igyekezett hasznot húzni abból, hogy ismert rokona az ország vezetői pozíciója felé tör. Bankban szerzett neki állást nagybátyja, akinek gesztusát, sőt, bajszát is utánozta ifjú rokona – hogy aztán később az amerikai hadseregben a náci Németország ellen küzdjön.
A Hitler család svindlijeinek sora hosszú
A történet valamikor 1909-ben kezdődött, amikor az ír Bridget Dowling Dublinban találkozott Alois Hitlerrel, a későbbi Führer idősebb féltestvérével. A lánynak tetszett Alois külseje és jó modora, és talán az is, hogy randevúikon, melyek során képtárakban andalogtak, Hitler azt állította magáról, hogy hoteltulajdonos.
A Dowling szülőket azonban nem tudta sokáig átverni, így kiderült, hogy a valóságban csak pincér egy hotelben. Természetesen ilyenformán már nem támogatták a frigyet, mely ennek ellenére megköttetett, 1911-ben pedig fiuk, William Patrick is megszületett.
A szülők valamit jól éreztek, mert nem sokkal a gyermek megszületése után Alois elhagyta családját, Európa kaszinóiban tetemes adósságot felhalmozva.
Megismert egy újabb nőt, akit el is vett – most Németországban telepedett le bigámistaként, saját halálának hírét keltve, hogy megússza az adósságok kifizetését.
Megpróbált hasznot húzni a rokonból
Paddy, ahogyan írként becézték, a harmincas években épp azért utazott apjához Németországba, hogy kancellárrá kinevezett nagybátyja hírnevének szárnyán maga is magasabbra emelkedhessen. A banki pozíciót követően Opelek eladásával foglalkozott, elkezdte mindenben utánozni nagybátyját, a partik sztárjává vált – miközben Adolf Hitler úgy beszélt róla, mint gyűlölt unokaöccséről. Ahogyan azt többször ki is jelentette, nem azért lett kancellár, hogy családtagjai az ő hátán jussanak magasabbra.
A gyűlöletre meg is volt az oka: Paddy azzal fenyegette, ha nem kap tőle valami igazán zsíros állást, lerántja a leplet állítólagos zsidó származásáról. Adolf Hitler mindehhez azt támasztotta követelményként, hogy német állampolgárrá váljon, Paddy lába alatt azonban ennek hatására forróvá vált a talaj, és gyorsan el is hagyta az országot. Anyja szülőhazájába visszatérve már arról írt újságcikket, hogy miért gyűlöli nagybátyját, de hitlerségéből kevés hasznot tudott húzni, a háború ugyanis kitört.
Végül inkább szembehelyezkedett vele
Még ebben az évben, 1939-ben az Egyesült Államokba költözött Bridgettel együtt, ahol már nagybátyja kritikusaként használta ki ismét azt, hogy vezetékneve Hitler. Nagybátyját perverzekkel körbevett őrültként írta le előadásaiban. Később aztán besorozták az amerikai hadseregbe is, ahol kórházi feladatokat bíztak rá. A lábán szerzett srapnelsérülése miatt ki is tüntették. A hadseregben közkedvelt figura volt, és esze ágában sem volt kémkedésre adni a fejét – bár nehezen engedték, hogy maga is harcba szálljon, éppen neve miatt. A brit hadsereg is ugyanezen okból utasította el korábban, végül az amerikaiakat mégis sikerült meggyőznie.
A háború után édesanyjával együtt úgy döntöttek, mégis jobb lenne, ha nevet változtatva kerülnének távolabb mindattól, amit Hitler jelent:
Stuart-Houstonként folytatták életüket. Paddynek felesége és négy fia lett, egy labort működtetett, és egészen 1987-ig élt, identitását a legvégsőkig titkolva. Fiai életére mindenesetre komoly hatással volt az, amikor felfedte valódi kilétét: megegyeztek abban, hogy egyiküknek sem lesz gyermeke, hogy ne vigyék tovább a hitleri vérvonalat.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés