Látogatás a City Grillben a Step zenekarral
Az 1996-os médiatörvény előtti „vad időszakban” semmi sem tiltotta a kínosan látványos termékelhelyezéseket a magyar televízió műsoraiban, a Három kívánság pedig szemérmetlenül csúcsra járatta a szponzorációs trendet. Nem véletlen, hogy Gabi nagy kívánsága ellátogatni a ’80-as évek legendás magyar gyorsétteremlánca, a City Grill egyik egységébe, ugyanis sohasem járt még ott korábban; természetesen kísérete is akad Flipper Öcsi és bandája, a Step személyében, akik – minő meglepetés – épp a City Grill reklámarcai voltak akkoriban. Mindenki vígan falatozza a „csízburgert” és a „city kolbászt”, sőt, Gabi „olyan jószívű kislány”, „kitalálta”, hogy a City Grill munkatársai a stúdióban jelen lévő gyerekközönségnek is „osszanak szét édességet (sic!) és italt”.
Pataky Attila mint Batman
Szintén a szponzoráció jegyében – a „hónap Hasbro-figurája”, a Mindörökké Batman (1995) filmhez kötődő szuperhősjáték promóciójaként – az Edda ufóbarát frontembere a Sötét Lovag bőrébe bújt; jelmezére és a hihetetlenül ciki produkcióra nincs észszerű magyarázat. A jelenetet még pusztítóbbá teszi a kívánságot író lánnyal és anyukájával készült beszélgetés, melyből kiderül, a család minden tagja Edda-rajongó, a nagymama viszont lebetegedett, ezért csak otthon, a képernyő előtt tud drukkolni, a zenekar sikerének titka pedig, hogy „minden kazettán megújult zenével lépnek elénk”.
A Napoleon Boulevard afroamerikai zenekarrá változik
Nem tudni, a levélíró fiú, Bálint vagy a szerkesztők ötlete volt – Dévényi szerint 70-30 arányban származtak a gyerekektől, illetve a műsorkészítőktől az ötletek, utóbbiak gyakran kiszínezték, izgalmasabbá tették a kívánságokat –, hogy Vincze Lilla és együttese „négerként” adja elő Bicikli ég és föld között című slágerét, mindenesetre mai szemmel iszonyúan kínos a parókában, feketére sminkelt arccal fellépő Napoleon Boulevard. Valószínűleg egyik szereplő sem túlságosan büszke erre a produkcióra.
Tibi bácsi megalázza a duci srácot
„Enni szeretsz jobban, vagy táncolni?” – kérdezi Tibi bácsi kedélyesen a 3. osztályos Tibortól, aki élete legmegalázóbb pillanatát éli át több millió tévénéző szeme láttára. A műsorvezető tovább folytatja az alázást egy borzalmas szóviccel – „akkor most egyenSÚLYban leszel, mert amit ettél, azt most le fogod mozogni nekünk” –, mielőtt elkezdődik a tévétörténet egyik legkínosabb diszkójelenete, Murray Head örökbecsű slágerére, a One Time in Bangkokra.
Antal Imre lóháton mesél favicceket
„Jobb lenne a lovak szigetén nyulagolni, mint a nyulak szigetén lovagolni” – dobja le a humoratombombát már a jelenet legelején a Szeszélyes évszakok néhai házigazdája, aki ugyan soha nem ült még lóháton korábban, egy ifjú hölgy kívánságát teljesítve szmokingban kénytelen lóra pattanni a margitszigeti nagyréten. A produkció végül apróbb módosítással valósul meg: miközben a kívánságíró Ildikó körbe-körbe lovagol, Antal Imre mozdulatlan négylábúja nyergében ülve ló témájú faviccekkel szórakoztatja (vagy inkább fárasztja?) a nagyérdeműt.
David Hasselhoff és a Trabant
A műsorba ellátogató nemzetközi hírességek közül talán a Knight Rider és a Baywatch sztárjának szereplése maradt a legemlékezetesebb, egyben a legkínosabb: David Hasselhoffnak a keletnémet autóipar csodáját kellett elkormányoznia Budapest utcáin, ami már csak azért is nehéz feladatnak bizonyult, mert a 193 centiméter magas színész átlagosnál hosszabb lábai alig fértek be a Trabantba. A helyszíni tolmács látványos bakija pluszízt ad a jelenetnek: Hasselhoff szavait, „when I was driving KITT” (értsd: a Knight Rider-beli csodaautót, „KITT-et vezettem”), a hölgy, aki nyilvánvalóan nem ismeri a sorozatot, úgy fordítja: „amikor a gyerekeket viszem autóval”.
A Scooter és a palacsinták
A ’90-es évek elektronikus zenéjének szupersztárjai, a Scooter tagjai – a zenekart Tibi bácsi következetesen „Scootersnek” nevezi a műsorban – különleges kihívásban részesültek: a német triónak palacsintaevő versenyben kellett összemérnie étvágyát három fiatal magyar hölggyel, akikkel szemben szépen alul is maradtak.
Dieter Bohlen elmenekül a tánc elől
Valériának három évet kellett várnia kívánsága teljesülésére, hogy kapjon egy puszit a Modern Talking sztárjától, Dieter Bohlentől, de cserébe a német énekes magyar pályatársa, Bodnár Attila is megtiszteli őt ugyanezzel. A lány kívánságának második része, hogy együtt táncolhasson Bohlennel az egyik Modern Talking-slágerre, azonban nem teljesül, az érintett ugyanis rendkívül zavarba jön, kézzel-lábbal szabadkozik, majd egy közös fotó után inkább távozik a helyszínről. Pedig Valéria még „a magnetofonját is elhozta” a meghiúsult produkció kedvéért. (A kérdéses rész itt tekinthető meg az 58. perctől.)
Szándékosan félrefordítják Bush elnök szavait
A Három kívánság történetének talán legillusztratívabb vendége az Egyesült Államok regnáló elnöke, idősebb George Bush volt, aki 1989 júliusában tett történelmi jelentőségű látogatást a magyar fővárosban. Az elnököt a repülőtéren „kapta el” egy kislány, aki virágot és babát ajándékozott neki – a „mutatvány” természetesen jó előre le volt szervezve az USA budapesti nagykövetén, Mark Palmeren keresztül –, majd megkérdezte tőle, mit kíván a magyar gyerekeknek.
Bush „szabadságot, boldogságot és hosszú életet” („freedom, happiness, and have a long life”) kívánt, Dévényi – aki szerint az úttörőszövetség már akkor is zargatta, ha túl sok popzene került a műsorba – azonban úgy gondolta, ez túl erős lenne az állami televízióban, néhány nappal Kádár János halála után, ezért a fordítás szándékosan megmásította az elnök szavait. Az angolul nem tudó gyerekeknek az államfő azt kívánta, „legyenek boldogok, szerencsések és egészségesek”.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés