Az 1970–80-as években a geológusok világszerte különös kőzetnyomokra lettek figyelmesek. Ezek alapján valószínű, hogy körülbelül 230 millió évvel ezelőtt a Föld száraz időszakot hagyott maga után, és elkezdett esni az eső. Nagyon, nagyon sokáig.
A speciális üledéklerakódásokból nyilvánvalóvá vált, hogy az sokáig, kétmillió éven át rakódott le, azaz ennyi ideig esett az eső. Ekkor emberek még nem éltek a bolygón, dinoszauruszok viszont igen. Amikor számuk és sokféleségük robbanásszerűen megnőtt, igencsak sokáig párás, nedves éghajlat uralkodott a Földön.
Ezért jó, ha sokáig esik az eső
A szakértők szerint a víz kiváltó tényezőként lehetővé tette a dinoszauruszok és valószínűleg a modern szárazföldi fauna többi tagjának, hogy elszaporodjanak és uralják a földet. A világ számos pontján megtalálták ezeket az üledékes kőzetnyomokat. Na de mi okozta ezt az özönvizet? A tudósok szerint egy gigantikus vulkánkitörés, amely Alaszka dél-középső részéből eredt.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés