A helyszín stílusa
„Minden (esküvői) helyszínnek van egy saját stílusa, ami alapvetően meghatározza az oda készíthető dekorációk irányvonalát, színvilágát” – jegyzi meg Amár-Komlós Rebeka és Hajdu Katalin, a Naturanza Decor & More cég tulajdonosai, virágkötő és rendezvénydekorációs szakemberek.
„Akkor lesz a legszebb, leglátványosabb a végeredmény, ha az harmóniában van a helyszínnel. Egy elegáns helyhez elegáns dekoráció illik, míg egy bohém vagy rusztikus helyszínhez az annak megfelelő lazább stílus passzol.
Érdemes már a helyszínkeresés előtt a párnak megállapítani az esküvő stílusát, és ahhoz illeszkedően keresni. Természetesen sok mindent el lehet »takarni« ügyes megoldásokkal, de a meghatározó stílusjegyeket igazából nehéz teljesen eltüntetni, nem beszélve arról, hogy egy-egy ilyen megoldás igen magas extra költséget jelenthet” – avatnak be a szakemberek.
A helyszín színvilága
„Talán nem is gondolnánk, hogy a függönyök színének vagy a lámpáknak mekkora jelentősége lehet az esküvői dekoráció színvilágának meghatározásában, pedig valójában igen fontos szerepet játszhatnak.
Sokszor találkozunk olyan helyszínekkel, amelyek gyönyörűek ugyan, néha mégis túl színesek”
– osztják meg tapasztalataikat a Naturanza szakemberei.
„Ilyenkor mérlegelni kell, hogy a pár által megálmodott színvilág egyrészt beilleszthető-e a már meglévő színek közé” – mondja Hajdu Katalin. „Másrészt, ha illeszkedik is, nem lesz-e az összhatás egyszerűen túl »sok«. Egy kék függöny, egy sárga fal, egy vörös márványpadló mind-mind olyan tényező, amelyek alapvetően beleszólhatnak a tér dekorálhatóságába, így ezekre is érdemes már a helyszín keresésekor odafigyelni. Dekorosként leginkább azt szeretjük, ha a helynek semleges színei vannak, (fehér, törtfehér, bézs, homokszín stb.), hiszen így szinte bármilyen szín szóba jöhet.”
A hely paraméterei, kiegészítői
„Ugyanennyire fontos a belmagasság és a bútorok, lámpák stílusa, színvilága, hiszen ezek is a dekoráció meghatározó elemei.
Például, a mai napig nagyon divatos magas asztaldíszek kizárólag egy legalább 3-4 méteres belmagasságú teremben mutatnak igazán jól. Különben összenyomják a teret, az egyszerűen kisebbnek fog tűnni, ami 100-120 fős vendégseregnél nem éppen a kívánatos végeredmény” – hívja fel a figyelmet Amár-Komlós Rebeka. „A teremben vagy a szertartás helyszínen lévő bútorokról se feledkezzünk meg, hiszen egy ezüstcsillárokkal és -lámpákkal kialakított teremben az aranykiegészítők nem működnek. Hasonlóan, a kék vagy zöld bársonyszékek ugyan gyönyörűek, de nem ajánlatos hozzárendelni a megálmodott rózsaszín virágdekorációt.”
„Természetesen rengeteg szolgáltatót találunk, akik kifejezetten rendezvénybútor-bérbeadással foglalkoznak, így könnyedén rendelhetünk megfelelő székeket, azonban ennek bizony komoly extra költsége is van” – teszi hozzá.
Tiltólistás virágok: szegény szegfű
„Minden menyasszonyt megkérdezünk, van-e olyan virág, amit semmiképpen sem szeretne az esküvőjén látni.
10-ből 7 menyasszony a krizantémot és a szegfűt azonnal tiltólistára teszi, mondván a krizantém temetővirág, a szegfű olcsó.
Ugyanakkor, a krizantémnak rengeteg fajtája van, sokról még a szakavatottak sem gondolnák, hogy temetővirág, ráadásul az egyik legszélesebb színskálával rendelkező fajta. A szegfű pedig szerintünk az egyik legizgalmasabb virág, hiszen cakkos szélű szirmai bármilyen dekorációt meg tudnak bolondítani” – jegyzik meg a szakemberek. „Fontos még kiemelni, hogy elképesztően sok színárnyalatban termesztik őket, így
sokkal több esetben találunk tökéletes színű szegfűt, mint például ideális színű rózsát.”
Így a rendezvénydekorációs szakértők azt javasolják, ne zárjuk ki teljesen ezeket a virágokat, akár kis mennyiségben, egyéb fajtákkal keverve is számításba jöhetnek.
Szezonalitás, avagy a szeptemberi tulipán története
„Természetesen a kedvenceket is meg szoktuk kérdezni, így sokszor lehetetlen küldetéssel szembesülünk, és ránk hárul a feladat, hogy közöljük a rossz hírt: képtelenség az adott virágot garantálni, mivel minden virágnak megvan a maga szezonja. Ezt nyilván nem a menyasszonyok dolga tudni, hiszen ők nem virágkötők, de
aki feltétlenül ragaszkodik egy fajtához, annak érdemes tájékozódnia, hogy a nagy nap környékén egyáltalán elérhető-e az álomvirág.
Persze a szeptemberi tulipánt meg tudjuk rendelni külföldről (a tavaszi ár többszöröséért), és még az is lehet, hogy sikerül egy távoli ország termesztőjétől behozni a kívánt színben, az azonban egészen biztos, hogy azt hűtőtáskában kell majd a menyasszony után hurcibálni a fotózásra és az esküvőre is” – int óvatosságra és körültekintésre Amár-Komlós Rebeka és Hajdu Katalin.
Bízzunk a dekorosban
Fontos, hogy a megrendelő bízzon a szolgáltatójában, és összhang legyen a két fél között. Az esküvői dekoráció az egyik legfontosabb része az eseménynek, ami minden esetben teljesen egyedi.
Nincs két egyforma dekoráció, ahogy nincs két egyforma szál virág sem, és a párnak teljes bizalmat kell szavaznia a választott szolgáltatónak.
„Ez egy komoly elköteleződés és felelősségteljes munka, hiszen a párok életük egyik legszebb napját bízzák ránk. Mi minden esetben javaslunk egy online meetinget, hogy még a szerződés aláírása előtt megismerjük egymást” – hangsúlyozzák a szakemberek, akik éppen ezért azt tanácsolják a rendezvényhelyszínt keresőknek: „Nézelődjetek sokat, keresgéljetek, és ha lehet, kérjetek előzetes találkozót, hogy biztosan olyan szolgáltatóval szerződjetek, akivel valóban megvan az összhang, és akire nyugodt szívvel rá tudjátok bízni a nagy eseményt.”
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés