Akár úgy is kezdődhetett volna a Pop&Roll Art Toilet története, hogy pusztán erre keres az alkotó megoldást, ennél azonban sokkal nagyobb és színesebb fába vágta a fejszéjét a koncepció szülőatyja.
A nyilvános wc és egy galéria bizarr egyvelegébe egy ezres a belépő. Ez egy múzeumhoz képest meglehetősen bagatell összeg, és alig valamivel több, mint egy átlagos fővárosi mosdóhasználat ára. Ebből finanszírozzák a kiállítás mellett a személyzetet is, ők naponta többször takarítják a helyszínt, így az mindig úgy fest, mintha abban a pillanatban nyitották volna meg. Külön érdekessége a Pop&Roll Art Toiletnek, hogy még egy saját illatot is alkottak a helyszínnek, és zenét is, ami szintén a koncepcióba illik.

Melyik illat illik hozzánk? Miért törnek fel az emlékeink egy-egy illat hatására? Bálint Csaba parfümőrrel interjúztunk.
Tovább olvasomLejjebb görgetve videón, ide kattintva pedig galériánk segítségével is bebarangolhatod a világ legkülönlegesebb nyilvános wc-jét:

A Pop&Roll Art Toilet valóságos időutazás, a 80-as, 90-es évek gyermekeinek fiatalkorába. De nem csak a 30-as korosztály érezheti a helyén magát az illatos-színes illemhelyen, a mai generáció média uralta környezetének is fricskát mutat. Látványos, vicces, elgondolkodtató. És ideális helyszín egy szelfihez.
A Dívány munkatársát az alkotó, Kiss Miklós vezette körbe, és mesélt a hely létrejöttéről, és saját munkásságáról. Az alábbi videó segítségével te is részese lehetsz a világ talán legizgalmasabb wc-je különleges világának:
A turisták kedvenc budapesti sétányán nyílt meg a legfurcsább mosdó
A magyar fővárosba látogató turisták zöme minden bizonnyal végigsétál az egyik leginkább impozáns sétálóutcán, mely szinte a Duna partján helyezkedik el. Elhelyezkedését tekintve is igazán szerencsés a lokáció, hiszen a legismertebb budapesti műemlékek tőszomszédságában bukkanhatunk arra a helyre, ahol nem pusztán könnyíthetünk magunkon, de ha velejéig elmélyedünk a dizájnban, lehet, hogy sokkal nehezebb lélekkel, a mai mindennapok valóságának súlyával együtt távozunk majd belőle.

Mentális betegségekről szóló írásunk első részében érintettek mesélnek arról, hogyan élik meg betegségüket.
Tovább olvasom
Megvásárolni sem egyszerű egy védett házat, hát még felújítani.
Tovább olvasom
Te melyiket tapasztaltad már külföldön, amikor honfitársaiddal találkoztál?
Tovább olvasomMűvészet, zene, múlt és jelen adja a pop art wc esszenciáját
Két év kellett ahhoz, hogy a tervezéstől a kivitelezésig egésszé álljon az, amit ma a Váci utcában sétálva mindannyian ki is próbálhatunk. A nyilvános wc-nek álcázott művészeti galéria a Madame Tussauds viaszmúzeum Dorottya utcában elhelyezkedő épületének kialakítása során maradt funkció nélkül. A múzeum megnyitását követően szerettek volna funkciót találni a pincerendszerben meghúzódó, hatalmas térnek.
Adta magát, hogy a fővárosból amúgy is fájón hiányzó, ám minden turista és helyi polgár számára fontos mellékhelyiség jöjjön itt létre.
A koncepció látszólag egyszerű, Kiss Miklós dizájner-képzőművész a pop art művészetéhez visszanyúlva, azt saját gyermekkora, a 80-90-es évek képi világával összefésülve hozott létre valami elképesztően színeset-látványosat.

Funkcionalitás és forma páratlan egyvelege Budapesten
Nem csak a szó szoros értelmében vett funkciója, megközelíthetősége és használata is a nyilvános wc-khez hasonló. A bejáratnál bankkártyával és készpénzzel is megválthatjuk a belépőjegyet, ami nem sokkal drágább egy sima illemhely használati díjánál, csak sokkal többet kapunk érte. Amikor abban a szerencsében részesültünk, hogy Miklós személyesen tartott tárlatvezetést a Díványnak, már első mondatával megelőlegezte, hogy sokkal többről lesz szó odalenn, mint egy szépen megalkotott illemhelyről.
A bejáratnál hatalmas, különleges műalkotás fogad.
„A festmény a kis fejjel a LIKE szót ábrázolja. Az akrillal készült, préselt műanyagból álló műalkotás egyszerre simul a mai generációk mindennapi kommunikációjába, a hatalmas száj egy emojit nyel el, melyen a like szó látható. A mindennapi lájkokat add meg nekünk ma” – avat be a művész. – „Az ember azzal kezdi, hogy gyorsan szelfizik itt egyet, és már tolja is fel az instájára, aztán szembesül vele, hogy mennyire ironikus is ez!”
Miklós a rá jellemző képek és jelképek köré tervezett egy univerzumot, ami a mindennapi szükségleteinkre reflektál, legyen szó fizikai szükségletekről vagy éppen a környezet adta visszajelzésekről. Biztos, hogy belépve te is ifjú korod kellős közepén találod majd magad.
A mosdóhasználat régen sem volt egyszerű. Olvass tovább, miért!

Így oldották meg a „nagy dolgokat" őseink.
Tovább olvasom