Az első jó állapotban maradt vonalzó feltehetően az a rézötvözetből készült mérőpálca volt, ami Kr. e. 2650-ből származik és Eckhard Unger német asszirológus találta meg. Ennek ellenére egyes feltételezések szerint már jóval ezelőtt szükség lehetett hasonló mérőeszközökre, sőt több mint 4 ezer éves nyomok is akadnak, amik a valamilyen vonalzófélék egykori használatát bizonyítják.
Na de mikor került a vonalzókra az a kis lyuk?
Valaki aprócska köröket akart rajzolni vele? Netán azért van ott, hogy matekórán a ceruza körül pörgethessük, és így járjunk szokatlan táncot, vagy zavartassuk ki magunkat az óráról, miután lerepült?
Nem lesz nagy a meglepetés: a vonalzókon azért van lyuk, hogy fel lehessen akasztani őket. Ha pedig életünk a matek, esetleg össze is fűzhetünk néhányat, vagy nyakékként is viselhetjük a mini darabokat.
Ha több lyuk van rajta, irattartóban is lefűzhető a vonalzó, ha pedig kisebbek és nagyobbak is akadnak, azokkal különböző méretű karikákat rajzolhatunk.
Érdekelnek még egyéb hasonlóan fontos kérdések is? Kattints ide:

Csak egyszerű dizájnelemek, vagy valami hasznos funkció is kötődik hozzájuk?
Tovább olvasomA cikk az ajánló után folytatódik

Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés