Idő kellene még neki, vagy egyszerűen csak egy jobb receptre van szükség? Esetleg gofrisütőből van jobb, hatékonyabb másnak, akinek igazán finomra és ropogósra sikerül?
Így lesz igazán jó a gofri
A választ a simplyrecipes.com oldala adta meg, ahol azt írják: nincs egyetlen jó válasz, több oka is lehet annak, ha a gofrink inkább egy iskolai tábla letörlésére lenne alkalmas, mint reggelinek. A probléma nyilván a nedvességgel van, hiszen ha a tészta nedves, tehát arányaiban sok benne a folyadék, az könnyen meglágyítja a gofri külső kérgét. Az író például kifejezetten trükkös alkotóelem, mivel nehezebb tészta készülhet vele, és ez szintén kevésbé ropogós végeredményhez vezet.
Akkor hát mi a teendő?
1. Ellenőrizd, hogy a gofrisütő eléggé felmelegedett-e!
A forró sütő azt jelenti, hogy a gofri amint a sütőbe kerül, elkezdi sülni, és nem fokozatosan puhul. Ennek így is kell történnie. A tésztában lévő nedvesség gyorsan gőzzé válik, és a sütő oldalán elpárolog. Ha a vas nem forró, akkor ez nem történik meg, legalábbis nem ilyen gyorsan, és a gofri nem lesz az az igazi, belül puha, kívül ropogós fajta. Hogy a gofrisütő forró legyen, hagyd legalább öt percig melegedni, mielőtt elkezded a gofrik készítését.
2. Cseréld ki az író felét tejre!
Ha íróval készíted, felezd a mennyiségét. A tej segít a vékonyabb, folyékonyabb gofritészta összeállításában, és ez könnyebbé és roppanósabbá teszi a gofrit. Akár soványabb tejet vagy mandulatejet is használhatsz, az sem rontja el.
3. Süsd a kész gofrikat a sütőben!
Egyesek szerint a sütőben még rá kell húzni a gofriknak néhány percet. Ha eleve ropogósak lettek, ez nem szükséges, de ha túl puhára sikerültek, sokat segíthet a rásütéses trükk. A sütő bónuszként melegen is tartja a gofrikat a tálalásig.
A cikk az ajánló után folytatódik
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés