Olvasási idő kb. 1 perc
Idén negyedik alkalommal rendezik meg az Ékszerek Éjszakáját, a kortársékszer kiállításokat felvonultató eseménysorozatot. A 110 alkotó 24 budapesti és egy pécsi helyszínen mutathatja be műveit, amelyek szeptember 21-én délután 4 órától szeptember 23-ig látogathatók. A programba ezúttal külföldi tervezőket is bevontak, ezért is lett az idei pályázat témája a szimbiózis. Megmutatjuk, hogy melyek a legszebb, legizgalmasabb vagy legextravagánsabb ékszerek.
Juanjo Garcia Martin spanyol művész, akinek legutóbbi, Mares de Asfalto kollekciójának darabjai a városi környezetet elevenítik meg. A Green Cross egy bánya keresztmetszetét ábrázolja, amelynek apró részletei, melankolikus színvilága kétségkívül vonzza a tekintetet.
Bajcsi-Nagy Balázs ötvös és fémműves darabja. A Mokume pagoda nevű fa mintázatú fémgyűrű Ázsia legendákkal átszőtt világát idézi.
Balázs Marianna ezüstbrossa az egyik nagy kedvencünk. A stilizált madár és a körülötte elszórt kövek egy pillanat alatt visszarepítettek minket gyerekkorunk mesevilágába.
Biró Zsófia gyöngysorában egyszerre van jelen a klasszikus és a modern. Coco Chanel biztosan imádná ezt a darabot.
Börcsök Anna ékszere a glóriás Madonna képeket, ókori császárnékat és idegen civilizációkat juttat az eszünkbe. Történetet mesél el, mi pedig ezért szeretjük.
Dés-Kertész Dóra, a Dorades tervezője szerint az ékszer olyan interaktív tárgy, ami az anyag, az alkotó és a viselő hármasának találkozásából jön létre. Gyűrűje az élő természet és az élettelen fém szimbiózisa.
Yichen Dong az ékszert nem csupán dekorációnak látja, hanem eszköznek arra, hogy kifejezzük identitásunkat és érzéseinket. Kétujjas gyűrűje igazi extravagáns darab.
Fekete Fruzsina művei bohém, nyers és izgalmas ékszerek. A kő és a fém találkozásából születtek meg.
Fülöp Erika kedvenc alapanyaga a beton. Időcsipeszre keresztelt munkája egy izgalmas modern metafora.
Horányi Kinga szeret innovatív anyagokkal dolgozni. Fülbevalója az Ikiiki kollekció része.
Péter Vladimir Munkácsy Mihály-díjas, Érdemes Művész, magyar ötvös- és szobrászművész. 1993-ban Wladis néven ékszermanufaktúrát, később galériát hozott létre, ahol az általa tervezett ékszereket mutatja be és forgalmazza, például ezt a nyakláncot is.
A végére tartogattuk kedvenc ékszerünket, Wiebke Pandikow finn tervező munkáját, mely az északi tájak vadságát és szépségét idézi meg.