Nem létező szolgáltatásra hivatkozva verik át a Yettel ügyfeleit

hitel-csalo-utalas
Olvasási idő kb. 2 perc

SMS-ben és e-mailben keresik fel a Yettel feltöltőkártyás ügyfeleit a csalók. Nemcsak fiktív számlákat fizettetnének be velük, de hűségpontjaik elvesztésével is fenyegetnek.

A Yettel honlapján közleményben hívja fel ügyfelei figyelmét egy újfajta, SMS-ben és e-mailben terjedő csalástípusra, melyben a telefonszolgáltató nevével visszaélve kopasztanák meg a gyanútlan áldozatokat. 

"Vigyázat! Feltöltőkártyásokat célzó csaló weboldalak üzemelnek, és számlabefizetésről szóló csaló e-maileket küldenek a Yettel nevében." - jelzi a veszélyt kiemelt felirat a Yettel honlapján

SMS-ben és e-mailben is érkezik adathalász üzenet a Yettel ügyfeleinek
SMS-ben és e-mailben is érkezik adathalász üzenet a Yettel ügyfeleinekShutterstock

A Yettel feltöltőkártyás ügyfeleire utaznak a csalók

A szolgáltató tájékoztatása szerint az SMS-ben és e-mailekben linkelt weboldalak és maguk levelek is megtévesztésig hasonlítanak a yettel.hu-ra és a Yettel számlaértesítőire, ezért nagyon résen kell lenniük a yetteleseknek.

Arra is felhívják a feltöltőkártyás ügyfeleik figyelmét, hogy egyenlegfeltöltéshez és számlabefizetéshez a Yettel alkalmazást vagy saját, hivatalos oldalaikat ajánlják. Hangsúlyozzák azt is, hogy fizetésre csak a biztonságos Barion fizetési alkalmazást szabad használni, egyéb felületen kártyaadatokat semmiképpen ne adjunk meg. 

A csalók nem csak hamis számlákkal bombázzák a yetteleseket, egy másik átverést is olvashatunk a telefontársaság honlapján. Ebben arra figyelmeztetnek, hogy

 Ha "a fiókodban lévő Yettel-pontjaid hamarosan lejárnak" tartalmú SMS-t kaptál, ne kattints az üzenetben lévő linkre! A Yettel nem küld ilyen értesítést, ez egy megtévesztő adathalász üzenet.

Az applikációban az említett Yettel-pontok ugyanis nem léteznek, ilyen szolgáltatással nem rendelkeznek a cég feltöltőkártyás ügyfelei. 

Nem ez az első: szeretnek a Yettel nevével visszaélni a csalók

A vállalatnak nyár elején is közleményt kellett kiadnia, ugyanis akkor honlapjukat próbálták lemásolni, hogy fiktív telefonszámladíjakat emelhessenek le az adathalászok. Amint azt akkor az MTI-vel is közölték, egy hamis honlap megtévesztésig hasonlít a szolgáltató eredeti weboldalára, de a címsorban yettell.com szerepel, azaz két „l” betű, és „.com” végződésű a webcím.

Bár a felület teljes mértékben a Yettel arculati elemeit használta, átverésről volt szó ebben az esetben is. Akkor a Yettel saját mobilinternet-hálózatán kizárta a csaló weboldal elérhetőségét.

Megjelent az új Dívány-könyv!

A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek