Azt gondolhatta a horgász, hogy senkinek sem tűnik föl, hogy egy üdítős flakont a nádasba dob, valamint, hogy a vízpartra szórja a maghéjakat. Ám a magasból egy drón készített róla felvételt, így fény derült a Közép-Tisza-Vidéki Horgász Egyesületek Szövetségének horgászrendjébe ütköző cselekedetre.
A horgász akár komoly büntetésre is számíthat, hiszen az egyesületek szövetségének szabályzata szerint minden horgász köteles a keletkező hulladékot összegyűjteni és szemeteszsákban magával vinni. Ha ezt nem teszi meg, horgászjegyét bevonhatják akár a helyszínen, akár utólag.
A hatályos törvények szerint a büntetés a területi jegy kiadásának akár öt éves megtagadása is lehet.
Csak a szabályok betartásával szabad horgászni a vízparton
A szemetelés nemcsak a Közép-Tisza-Vidéki Horgász Egyesületek Szövetségének horgászrendjében foglaltakkal ellentétes, de Országos Horgászrendben is tiltják. Mint a szabályzatban írják: a horgászhelyen, illetve a horgászat során a természet védelmének szabályai értelmében a horgászati tevékenységen túl tilos a helyi élővilág állapotának, minőségének bármilyen megváltoztatása, zavarása, a víz szennyezése és a szemetelés bármilyen változata.
A dokumentumban külön kitérnek a cigarettacsikk és a rágó eldobása mellett a szotyolamaghéjra is.
Komoly bírság várhat azokra is, akik engedély nélkül horgásznak. Ahogy arról a Dívány is írt: egy balatonlellei lakost nemrég 5,5 millió forintra büntettek és 15 évre elvették az engedélyét, míg egy balatonfűzfői férfi 1,4 milliós büntetést kapott, de ő tavaly már összeszedett 2,2 millió forintnyi büntetést.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés