Bár kicsi az esély a kisbolygó és a Föld találkozására, és a tudósok valószínűbbnek tartják, hogy az üstökös elhalad majd bolygónk mellett, egy kutatócsoport folyamatosan figyelemmel kíséri mozgását és összetételét. Erre azért van szükség, mert az adatok nagy segítséget jelenthetnek egy esetleges jövőbeli ütközés során – írja az index.hu a The Guardian információira hivatkozva.
Nagyon közel lesz a Földhöz az üstökös
A tudósok jelenlegi információi szerint az aszteroida, amely az Eiffel-toronynál is nagyobb, és várhatóan 2029-ben valóban a közvetlen közelünkbe kerülhet, tiszta időben szabad szemmel is látható lesz.
A 99942 Apophis nevű aszteroida már sok fejtörést okozott a szakembereknek, hiszen volt olyan elképzelésük is, hogy akár a Földbe is becsapódhat. Legutóbbi jelentésük szerint azonban, ha nagyon közel is halad el mellettünk, de megúszhatjuk az aszteroidával való találkozást.
Ezzel beigazolódhat a NASA előrejelzése, mely szerint 2029-ben és 2036-ban sem várható becsapódás.
Alaposan megvizsgálják
A kutatóknak ugyanakkor így lehetőségük lesz arra, hogy amikor a közvetlen közelünkbe ér, alaposan megvizsgálják az üstököst.
Az Európai Űrügynökség (ESA) finanszírozza a Rapid Apophis Biztonsági Misszió (Ramses) előkészítő munkáját, amely egy űreszközt küld fel az aszteroidára, hogy információkat gyűjtsenek a kisbolygó méretéről, alakjáról, tömegéről és forgási módjáról.
Így az Apophis összetételére és belső szerkezetére, valamint pályájára is fény derül, ahogy arra is, hogyan változik az égitest, amikor 2029. április 13-án, pénteken 32 ezer kilométeres távolságban elhalad a Föld mellett.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés