Figyelmeztet a katasztrófavédelem, akcióba kellett lépniük

GettyImages-1151571123
Olvasási idő kb. 1 perc

Tegnap megkezdődött a köznyelvben legtöbbször szúnyogirtásként emlegetett gyérítés: ilyenkor biológiai védekezéssel, lárvaállapotukban támadják a kellemetlen rovarokat.

Összesen ötezer hektáron, a Tisza mentén és a Tisza-tónál, valamint a Körösök holtágain kezdi meg a gyérítési munkálatokat az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-nek adott tájékoztatása szerint. Az időben megkezdett munka eredménye az lehet, hogy kevesebb szúnyog zavar majd minket.

A munkát nehezíti, hogy a korán érkező tavasz miatt a fák hamar lombosodtak. Folyadék formájában a biológiai készítmény nem jutna túl a lombozaton, ezért granulátumot alkalmaznak a munka során.

A szúnyogirtás sikeres mivolta kevesebb kifejlett rovarhoz vezet
A szúnyogirtás sikeres mivolta kevesebb kifejlett rovarhoz vezetManuel Orero Galan / Getty Images Hungary

A levegőből a vízbe kerülő anyag feloldódik, így hat a lárvákra. 

A rovarbiológusok már március eleje óta elemzik a magyar vizekből vett mintákat, ezek alapján határozták meg a gyérítési program menetét. 

Az OKF felhívja a lakosság figyelmét, hogy a kevesebb szúnyoglárva kevesebb rovarhoz vezet, ezért érdemes a házak körül tárolt vizet lefedni, vagy gyakran cserélni a hordókban és egyéb edényekben.

Megjelent az új Dívány-könyv!

A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek