A Pénzcentrum a KSH idei első féléves adatai alapján összegezte, hogy melyik vármegyékben keresnek a fizikai munkások a legtöbbet: cikkünkben megmutatjuk az átlagos kereseteket.
A KSH legfrissebb adatai szerint az idei év első felében a fővárosban a havi nettó átlagfizetés 512 292 forint volt, az országos átlag ennél több mint 90 ezer forinttal alacsonyabb, 422 112 forint. Az első negyedévben még csak 88 ezer forint volt a különbség, tavaly pedig csak 80 ezer forint, azaz egyre nagyobb a szakadék a főváros és az ország többi része között.
A nettó fizetés megyénként is eltérő
A legjobban keresőknél csak szellemi munkákat találunk, a legrosszabbul fizetettek pedig fizikai munkát végeznek, de vannak olyan szakmák és területek, ahol utóbbival is az átlag felett lehet keresni. Egyes szakmacsoportok képviselői, például a villamosenergiával, illetve gázzal dolgozók, egészen a rangsor elejére tudtak kerülni.
A legmagasabb nettó átlagbérű dolgozók Tolnában voltak, ahol nettó 836 691 forintot vihettek haza átlagosan ebben az iparágban - a kiugró béradatnak minden bizonnyal köze van a paksi atomerőműhöz, illetve annak bővítéséhez is
- írja a Pénzcentrum.
Vármegyénkénti bontásban, a fizikai munkák mindegyikét összesítő lista alapján a munkások nettó átlagbére Győr-Moson-Sopronban volt a legmagasabb, 387 815 forint havonta, a második Komárom-Esztergom vármegye, ahol egy átlagos fizikai dolgozó az első fél évi alapján nettó 345 084 forintot vitt haza. Ezt követi Budapest, 344 187 forinttal. A lista végén pedig Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye áll, ahol a melósok nettó átlagkeresete 237 989 forint volt 2024. első félévében.
Nógrádban és Békésben pedig nem érte el a nettó fizikai átlagfizetés a 260 ezer forintot sem.
Ezekkel a szakmákkal keresnek a legjobban a fizikai munkások
A statisztikai adatokból kitűnik, hogy a legjobban keresők zöme a villamosenergia-, gáz-, gőzellátás, légkondicionálás nemzetgazdasági ágban végez valamilyen fizikai munkát, de a nettó fizetéseket tekintve előkelő helyen állnak a bányászati és kőfejtő munkát végzők is, valamint a feldolgozóipari munkások is.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés