A forgalmas csomópontok környékén felbukkanó csalók rendkívül kedvező áron kínáltak eladásra különböző értékcikkeket, így jegyeket vagy bérleteket – hívta fel a figyelmet a Budapest Városháza a Facebook-oldalán. Ezután az elkövetők a legtöbbször semmit sem adtak át a megkárosítottaknak, de az is előfordult, hogy
a gyanútlan áldozatoknak érvénytelen, az utazásra nem használható jegyet vagy bérletet nyújtottak át.
A BKK arra kéri a tömegközlekedőket, hogy fokozottan óvatosan vásároljanak jegyet vagy bérletet. A közlekedési társaság szerint a csalásokat úgy kerülhetik el, ha ezeket kizárólag a hivatalos értékesítési csatornákon, vagyis online többek közt a BudapestGO applikációban, vagy személyesen a BKK Pontkeresőjében található értékesítőhelyeken szerzik be.
Akcióban a csalók más területen is
A csalók tucatnyi fronton támadnak, nemrég írtunk például arról, hogy a Booking és az Airbnb rendszeréhez küllemében, illetve felépítésében hasonló szálláskereső portálokat hoznak létre, ahol a szállásadók hirdethetnek. Az utazási ajánlatok ilyen esetben valósak, azonban a foglalás nem történik meg, a rendszerből az utazásokra kifizetett összeg nem jut el a hirdetések feladójához. Ezek az átverések a számítógépes technológiák fejlődésével együtt sokkal meggyőzőbbé váltak, hiszen már szinte bármelyik csaló képes a valósághoz a megszólalásig hasonló tartalmat generálni, akár képekről, akár szöveges hirdetésről legyen szó. A bűnözők ráadásul egyszerre több nyelven is valósághűen képesek kommunikálni az áldozatokkal.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés