Le lehet fagyasztani a virslit? Ezt mondják a szakértők

DSC5595

A virsli kapcsán gyakran felmerül, hogy a fagyasztóba téve meghosszabbítható-e az eltarthatósága.

A virsli a magyarok egyik nagy kedvence, ezért előfordul, hogy egy-egy akciót kihasználva nagyobb mennyiséget vásárolunk belőle, és a lejárati idő végéhez közeledve nem fogy el az egész. Ilyenkor jöhet a mentő ötlet: fagyasszuk le! Lássuk, hogy ez tényleg járható út lehet-e.

Nem lesz baja a virslinek a fagyasztóban?

A fagyasztás minden élelmiszerre hatással van, mivel a sejtjeikben lévő nedv hosszúkás, hegyes kristályok formájában fagy meg, ami jelentősen károsítja a sejtfalat. „Amíg az élelmiszer fagyott állapotban van, ebből semmi szokatlant nem fogsz észrevenni, de a felengedéskor sok vizet engedhet, miközben megváltozhat az állománya” – mondta el korábbi cikkünkben Traszkovics Zsolt élelmiszermérnök, a DIATRA Mérnöki Iroda Kft. ügyvezetője.

A fagyasztás tehát ilyen szempontból negatív hatással lehet az élelmiszerekre, viszont cserébe megnövelheti az eltarthatóságukat.

Hasonló a helyzet a virsli esetében is. Lehet, hogy a fagyasztástól veszít egy keveset az élvezeti értékéből, de legalább nem kell kidobnod.

A virsli a fagyasztóban tovább eláll
A virsli a fagyasztóban tovább elálllolostock / Getty Images Hungary

Hogyan érdemes lefagyasztani?

Szerencsére ez nagyon egyszerű. A virslit akár az eredeti csomagolásában hagyva is lefagyaszthatod. Ha ugyanakkor nagyobb csomagról van, és már előre látod, hogy nem fogod az egészet egyszerre felhasználni, érdemes lehet több adagra osztanod. Így nem kell majd a szükségesnél többet kiolvasztanod.

Amennyiben ezt a megoldást választod, a kívánt mennyiségű virslit fagyasztózacskókban helyezheted el a fagyasztóban.

Meddig tartható el a virsli a fagyasztóban?

Fagyasztott formában a virsli csaknem addig áll el a fagyasztóban, mint a kolbász. Miközben az utóbbinál nagyjából 3 hónapos, addig az előbbinél körülbelül 1-2 hónapos eltarthatósági idővel számolhatsz. Ha a virslit nem az eredeti csomagolásában fagyasztod le, és kiolvasztásakor nem akarsz találgatni, hogy jó-e még, a fagyasztózacskót érdemes felcímkézned az aktuális dátummal.

Főzés után is lefagyaszthatod, csak előtte várd meg, hogy kihűljön
Főzés után is lefagyaszthatod, csak előtte várd meg, hogy kihűljönMeinzahn / Getty Images Hungary

Milyen módon olvasszam ki?

Mivel szobahőmérsékleten kevésbé tudod a körülményeket kontrollálni, a legtöbb esetben pedig az ételben már 2 óra elteltével megjelennek a romlási folyamatokért felelős baktériumok, a legbiztonságosabb megoldás az, ha felhasználása előtt éjszakára átteszed a virslit a hűtőbe. Így reggelre már fogyasztható lesz.

Nem tartod jó megoldásnak a fagyasztást? Akkor itt van néhány tipp, hogy mire használd fel a maradék virslit. 

Megjelent az új Dívány-könyv!

A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek