Egyre több háztartásban lehet szárítógéppel találkozni, ám mivel egy ilyen gép előállítása és használata nem kevés nyersanyagot és energiát igényel, ráadásul beszerzése is komolyabb költséggel jár, a vásárlás előtt érdemes lehet alaposan átgondolnod, hogy valóban szükséged van-e rá. Íme néhány szempont, amit segíthet dűlőre jutni.
Mikor éri meg beruházni egy szárítógépre?
Ha nagy a lakásod, van egy teregetésre használható helyiséged, vagy egy udvarod, ahová kiteheted száradni a ruhákat, akkor az egyesület szerint nem feltétlenül van értelme szárítógépre költened. Hasonló a helyzet abban az esetben is, ha csak heti egy-két alkalommal mosol, és akkor is keveset. Érdemes gondolni arra is, hogy egy szárítógépnek nagyobb a helyigénye, ezért akárhová nem fér el.
Ha heti 3-5-ször, vagy többször mosol, kicsi a lakásod, nincs udvarod vagy erkélyed, esetleg csak egy fregolira tudsz teregetni, ami zavar a fürdésben, netán a falak hajlamosak a penészedésre, akkor viszont már hasznát veheted egy szárítógépnek – feltéve, hogy meg tudod fizetni.
Mit vizsgáltak a teszt során?
A nemzetközi fogyasztóvédelmi szervezetek bevonásával végzett laboratóriumi teszt során a szakemberek elsősorban azt vizsgálták, hogy a szárítógépek milyen hatékonyan szárítanak és mennyire könnyítik meg a vasalást, de ellenőrizték ciklusidejüket, kezelhetőségüket, áramfogyasztásukat és zajkibocsátásukat is.
„Mindegyik terméket pontosan ugyanazzal az automatizált módszerrel vizsgálták, hogy az eredmények könnyen összehasonlíthatók legyenek” – tudtuk meg az egyesület közleményéből.
Mennyibe kerül egy használható szárítógép?
A vizsgált szárítógépek ára 99 és 590 között mozgott. Azok közül a készülékek közül, amelyek legalább 70 százalékos eredményt értek el, a Whirlpool FFT M11 82 modellje bizonyult a legolcsóbbnak a maga 172 ezer forintos árával.
Jó hír, hogy a teszten összesen 26 termék végzett legalább 70 százalékos összesített eredménnyel, ám ezek között akadtak olyanok is, amelyek egyes vizsgálati szempontoknál nem teljesítettek igazán jól. A kategória abszolút győztese a Miele TWL780 WP lett, melyről kiderült, hogy kiválóan szárít, de magasabb a zajszintje, illetve kissé meggyűri a ruhákat – nem úgy, mint például a mezőnyben hátrébb kerülő Samsung DV80T7220B készülék.
Ha számodra inkább az a fontos, hogy a szárítógép halkan üzemeljen, akkor az eredmény alapján inkább egy Whirlpool modellben találhatod meg a számításod. Amivel nem tévedhetsz nagyot, az az energiafogyasztás, ilyen téren kifejezetten pozitív eredmények születtek. Kivéve, ami a Klarstein Jet Set 2500 készüléket illeti, erről ugyanis bebizonyosodott, hogy igazi energiavámpír.
A teszt részletes eredménye (előfizetés ellenében) itt olvasható.
Miért fizetős a teszt?
„Az International Consumer Research & Testing (ICRT) 1990-ben létrehozott, egységes sztenderdeket követő termékteszteléssel foglalkozó szervezet. A célja az, hogy megalapozott információkkal segítse a vásárlókat. A hálózat fogyasztóvédelmi szervezeteket fog össze Európából és a világ minden tájáról. Minden tagja reklámmentesen, gyártóktól, kereskedőktől és politikai pártoktól függetlenül működik. A tesztek részletes eredményeit kizárólag az ICRT-hez tartozó szervezetek publikálhatják saját, erre a célra kialakított felületükön.
A hálózat magyarországi tagja a Tudatos Vásárlók Egyesülete, amely a www.tesztek.tudatosvasarlo.hu weboldalon teszi közzé magyarul a nemzetközi vizsgálatokban megszerzett részletes, fogyasztói szempontok mentén rendszerezett eredményeit, valamint a nálunk is kapható termékek – teszt publikálásának időpontjában aktuális – átlagos fogyasztói árát. A TVE tesztjei olyan vizsgálatokra alapoznak, melyekben nemcsak műszeres méréseket végeznek, hanem ki is próbálják, felhasználói oldalról is értékelik az adott árucikkeket” – áll az egyesület indoklásában.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés