A használt teafilter általában a szemétben végzi, pedig számos házi praktikához alkalmazható, ami így vagy úgy, de megkönnyítheti az életed. Ezekből most a HowStuffWorks tett közzé egy csokorra valót. Elöljáróban legyen elég annyi, hogy biztosan lesz köztük olyan, ami számodra is kapóra jöhet.
1. Szőnyegek, kárpitok szagtalanítása
A teafilter hatékonyan bánik el a szőnyegekbe, kárpitokba beivódott kellemetlen szagokkal. Ha nem hiszed, próbáld csak ki! Használat után száríts ki egy teafiltert, nyisd fel, szórd rá a tartalmát a szövetre, majd alaposan porszívózd ki. Ez az egyik legegyszerűbb vegyszermentes módszer a szagtalanításra, ami még csak pénzbe sem kerül.
2. Az arcbőröd felfrissítése
A használt teafilterből akár házi arcradírt is készíthetsz. Ehhez tedd bele a filterben lévő tealeveleket egy tálba, adj hozzá legalább egy teáskanálnyi mézet, és alaposan keverd össze az egészet. A kapott masszát ezután óvatos, körkörös mozdulatokkal dörzsöld be a bőrödbe, hagyd hatni 5 percig, majd öblítsd le. Az eredmény: revitalizált, ragyogó arcbőr. Legalábbis azok szerint, akik már éltek vele.

3. Duzzadt szemek kezelése
A teafilter képes csökkenteni a szem alatti duzzanatokat is. A teendőd csupán annyi, hogy két, előzőleg forró vízbe áztatott filtert beteszel 5 percre a hűtőbe, majd 5 percre a (csukott) szemeidre helyezed őket.
4. Napégés enyhítése
Itt lényegében ugyanazt kell csinálnod, mint az előző pontnál. A napégés enyhítéséhez két, forró vízbe áztatott, majd lehűtött teafiltert (vagy esetleg egy teába áztatott ruhát) pár percre közvetlenül az égett bőrfelületre kell helyezned. A praktika a fájdalmas rovarcsípések kezelésre is alkalmas.
5. Rizs ízesítése
Nem rajongsz a rizsért, mert íztelennek tartod? A teafilter a barátod! Csak áztasd be egy adag forró vízbe, majd ebben főzd ki a rizst. A jázmintea például kitűnően megy a jázminrizshez, de ezzel a technikával bátran variálhatsz más gabonafélékkel és ízváltozatokkal is.
6. A fürdővíz illatosítása
Kinek kellenek drága fürdőgolyók, amikor a fürdővizet teafilterekkel is illatossá teheted? Nincs is szükség különösebb trükközésre, a filterek mehetnek közvetlenül a vízbe. A kamilla-, borsmenta- és jázminteákkal nem tévedhetsz nagyot.
Kinek az ötlete volt a teafilter?
A teafiltert közvetve egy Thomas Sullivan névre hallgató kereskedőnek köszönheti a világ, aki valamikor 1908 környékén úgy döntött, hogy selyemtasakokba csomagolva küld teamintákat ügyfeleinek, ők meg azt feltételezték, hogy a teát tasakostul kell beáztatni. A többi már történelem.
7. Hajtisztítás
A különféle hajápoló készítmények maradványai az idő múlásával lerakódásokat hagyhatnak maguk után a hajon. Ezek eltávolításához áztass be 3-4 teafiltert egy csészényi forró vízbe, a szokott módon, sampont és kondicionálót használva mosd meg a hajad, végül pedig öntsd rá a teát a fejbőrödre (és ne öblítsd le).
8. Illatosító párnák készítése
A légfrissítők általában drágák, ráadásul nincs is valami „friss” illatuk. Még egy ok, hogy hiábavaló fújkálás helyett tartós hatású illatpárnákat készíts magadnak. Ez megint csak rémesen egyszerű: száríts ki néhány használt teafiltert, tetszés szerint csöpögtess rájuk némi illóolajat, majd helyezd el őket a kívánt helyre, például a szekrénybe.
9. Növények táplálása
A filterben található tealevelek értelemszerűen szerves anyagok, ami azt jelenti, hogy tápanyagként felhasználva a növényeid is „jóllakhatnak” velük. Ezt kétféle módon valósíthatod meg: vagy felnyitsz pár használt teafiltert, és belekevered a tealeveleket a talajba, vagy egyszerűen hozzáadod őket a komposzthoz. A savanyú talajt igénylő növények, mint a rózsabokrok vagy a páfrányok, rendkívül hálásak lesznek érte.

10. A kezeid mélytisztítása
Hiába dörzsölgeted a kezed, a hagyma, a hal vagy a cigaretta szaga sehogy nem akar eltűnni? Használj szappanként néhány kiáztatott teafiltert! Meglátod, így nyoma sem marad a szagoknak.
11. A szemetes szagtalanítása
A lakásban van néhány pont, ahol a kellemetlen szagok fokozottan érvényesülnek. Ilyen például a macskaalom vagy a szemetes. Ha semmi nem segít, néhány teafilter még mindig mentesíthet a bűztől: nyisd fel őket, és szórd bele a tealeveleket a szagtalanítani kívánt helyre. A másik kritikus pont rendszerint a hűtő. Ha azonban néhány teafiltert teszel egy tálba, és elhelyezed azt a hűtőben, akkor elnyeli a szagokat. Csak ne felejtsd el rendszeresen kicserélni a filtereket.
12. Zsíros edények tisztítása
Az edényeiden olyan vastag zsírréteg keletkezett, hogy naphosszat tartó sikálással sem tudod eltávolítani? Áztass bele egy használt teafiltert! A tea csersavat tartalmaz, amely lebontja a zsírt.
13. Üvegtisztítás
A ragyogóan tiszta ablakokhoz szintén a használt teafiltereken keresztül vezethet az út. Nedvesítsd be a filtereket egy kevés vízzel, dörzsölt át velük az üveget, aztán menj végig rajta egy papírtörlővel is. Ha marad a teából, beletöltheted egy spriccelős flakonba, hogy rögtönzött üvegtisztítóként használd.
14. Húsok pácolása
Oké, ez lehet, hogy végképp átlépi az ingerküszöböd, de vannak, akik a húsok pácolásához is a teafiltert hívják segítségül. A módszer lényege, hogy a húst némi víz és két használt teafilter kíséretében éjszakára egy lezárható műanyag zacskóba kell tenni a hűtőbe. Így a hús másnapra átveszi a tea aromáit.
15. A gyep helyreállítása
A kopár gyepfoltok elég hervasztó látványt nyújtanak. Ha a fűmagok elvetése önmagában nem hoz kielégítő eredményt, egészítsd ki őket használt teafilterekkel (feltéve, hogy biológiailag lebomló anyagúak, mert ha nem, akkor csak tealeveleket használj). Ezzel elérheted, hogy a helyükön maradjanak, és a kopasz foltokon is kisarjadjon a fű.

Három szakácskönyv ingyenes szállítással!
Mentes Anyu szakácskönyveit azoknak ajánljuk, akik egészségük érdekében vagy meggyőződésből különleges étrendet követnek, de azoknak is, akik csak inspirációt, új ízeket keresnek.
MOST INGYENES HÁZHOZSZÁLLÍTÁSSAL!
Tekintsd meg ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés