A beragadt cipzárra általában mindenki ugyanúgy reagál: rövid úton idegállapotba kerül, majd elkezdi rángatni a fogantyúját, ami nem segít, viszont további frusztrációt okoz. Ha legközelebb ilyen helyzetbe kerülnél, ne kövesd el ezt a hibát, mert csak tönkreteszed vele a ruhát (és az idegrendszered is). A Lifehacker szerint a kulcs a síkosítás.
A cikk az ajánló után folytatódik
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés
Többet ésszel, mint erővel
A cipzár eredeti funkciójának visszaállításához szerencsés esetben csak néhány hétköznapi tárgyra, egy szemöldökcsipeszre és egy grafitceruzára lesz szükséged. Az első teendőd, hogy finoman megmozgatod az anyagot a cipzár feletti részén, hátha sikerül kiszabadítanod azt a részt, ami beragadt a fogak közé. Ha ez nem vezet eredményre, akkor használd a csipeszt, de bármilyen csábítónak is tűnik, tartózkodj a fogantyú erőszakos cibálásától. A következő lépésben dörzsöld meg a cipzár fogainak mindkét oldalát a ceruza hegyével. A grafit egyfajta kenőanyagként fog viselkedni, és remélhetőleg orvosolja a problémát.
Amennyiben törekvéseid nem vezetnek eredményre, van néhány másik opciód is. A Lifehacker azt ajánlja, hogy fogj egy fülpiszkálót, tegyél rá egy kevés szappant, vazelint, olívaolajat vagy ajakbalzsamot, majd kend be vele a cipzárt mindkét oldalt a fogak mentén. Ha ezután megmozgatod egy kicsit, már simán kell mennie! Csak légy óvatos a kenőanyag megválasztásánál, nehogy olyat használj, ami foltot hagyhat az adott szöveten. Ilyen szempontból a szappan a legjobb, hiszen könnyedén le lehet mosni. Ha valami nem egyértelmű, itt egy videó is, ami összefoglalja a lényeget: