Naná, hogy a bulinegyed kellős közepén, a Kazinczy utcában kapott helyett Budapest egyik legfelkapottabb japán levesezője, a Ramenka, melyet a Numbernow tervezői, Lengyel Márton, Vízkelety Rita és Varga Noémi álmodtak meg a kínai származású tulaj felkérésére a belvárosban.- hívja fel a figyelmet az új építésű társasház földszintjén helyet kapott rámenezőre az Építészfórum.hu.
„Az üzlettér belső elrendezése jól követi a távol-keleti hagyományokra építő, világszerte hódító hasonló levesezők építészeti mintáját: hosszú asztaloknál, egymás mellett ülnek a vendégek, illetve fontos szerepe van a konyhával szinte teljesen egybenyitott pultnak, ahol a szakács közvetlenül ki tudja adni az elkészült levest. A helyiség közepén végighúzódó hosszanti, nagyon leegyszerűsített szerkezetű, de mintázatban, rétegekben gazdag nyersfa nagyasztalnál a vendégek egymással szemben ülhetnek. A vendégtérben a nyersfa és transzparens elemek dominálnak, egyik falon mindez egy nagy, de nem súlyos látszóbeton felületben végződik.”
„A mellékhelyiséget tolóajtóval egyfajta rizsfal hatású, részben transzparens elem választja le az amúgy egyterű vendég- és konyhatértől. A konyhában a vendég szeme láttára zajlik az összes folyamat, a vendégtér színárnyalatai pedig akadály nélkül folytatódnak itt is, a fehér falakkal a gépészet szürke fémes világa folyik össze” – mutatja be a kortárs japán építészethez igazodó minimalista teret Bán Dávid. A kreatív stúdiónak egyébként nem ez az első ismert projektje, az ő nevükhöz fűződik többek között az ötödik kerületi Nanushka butik,a Nomuri, a Hello Baby valamint az Ankert kialakítása is. A budapestiek körében hamar közkedvelté vált rámenezőről, annak étlapjáról és árairól ide kattintva tudhat meg többet.