Az otthonunkban feltűnő húsvéti díszek picit meghosszabbítják az ünnepet. Ha a gyerekekkel együtt készítjük el őket, megtanulhatják a hagyományokat, amelyeket továbbadhatnak a saját gyerekeiknek. Ami pedig a legfontosabb: talán nincs jobb érzés, mint amikor együtt alkot a család.
Ne menjen a tojás a komposztba!
Talán egyik ünnepnél sem használunk annyi tojást az ételek elkészítéséhez, mint húsvétkor.
Ha pedig így van, miért ne használjuk fel őket a dekorációhoz? A gyertyaöntés amúgy is jó móka a gyerekeknek – természetesen megfelelő elővigyázatosság mellett –, így az ünnepi asztalra akár egyedi világítást is tervezhettek. Egy gallyra, amely átéri a tojást, hurkoljátok fel a kanócot – hobbiboltokban méterre lehet vásárolni –, majd lógassátok a kettétört tojásba. A viaszt zacskózva, granulátum formájában is megvehetitek, ám akár a gyertyacsonkokat is felolvaszthatjátok, így ez sem kerül semmibe. Végül vágjátok a kanócot méretre, ragasszátok valamilyen alapra, és már kész is!
Virágos asztalközépként is szolgálhat az üres tojáshéj, ám ebben az esetben ügyeljetek arra, hogy ne a közepén, hanem kicsit feljebb törjétek meg. Fakéregre ragasztva, mohával, apróbb díszekkel dekorálva különleges apró vázákba teheted a kertben szedett virágokat.
Ajtókopogtató papírból
Ha az ajtótokat nem éri az eső, húsvétkor vidám, színes kopogtatót készíthettek, és alig kerül valamibe. Maradék kartonpapírból vágjatok ki annyi tojásformát, hogy szépen egy körré tudjátok összerendezni. Ahol a két tojás összeér – picit csúsztasd egymásra –, ott ragasszátok össze, majd a tetejére helyezz egy csinos szalagot, amivel fel tudod akasztani.
Élessz fel egy hagyományt – küldj képeslapot!
Képeslapot kapni mindig öröm – arról nem is beszélve, hogy akár dekorálhatsz is vele – egy egyedi, kézzel készített képeslap pedig maradandó figyelmesség a szeretteid felé.
Nincs más dolgod, mint választani egy alapszínt – érdemes valamilyen kellemes, pasztell, a tavaszt és az ünnepet idéző árnyalatot –, amely a képeslap alapja lesz, illetve fehér papírból kivágni néhány nyuszit, tojást vagy akár leveles ágat, és ráragasztani. A kedves szöveg már csak az utolsó simítás.
Locsolóknak másképp
Ha vannak otthon kinőtt gyerekruhák vagy maradék textildarabok, egyedi, nyuszis tojásokat adhatsz a locsolóknak. A kifújt tojást tedd a textilnégyzet közepére – hungarocelltojást is használhatsz –, szorosan kösd meg az anyagot a tojás tetején, és vágd ketté. Lehet cikcakkollóval is, hogy az anyag ne induljon foszlásnak. Ezután hurkold meg a tövénél, hogy így két nyuszifület kapj.
Húsvéti dekoráció – akár a kertbe is
A nyuszigirland talán az egyik legbájosabb húsvéti dekoráció; kerülhet a gyerekszobába, de ha jó az idő, akár a kertbe, teraszra is.
Vágj ki különböző színű, más-más mintás kartonpapírból nyuszikat, és farkinca gyanánt egy-egy pompont ragassz rá. Zsinegre ragasztva mutatós húsvéti füzérrel dekorálhatsz.
Ha még szívesen olvasnál a húsvéti ünnepkörről, kattints rá erre a cikkünkre is.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés