Dr. Marianne Brandon szexuálterapeuta szerint sok esetben a fenti intelmek betartása ellenére is ellaposodik a szexuális élet. Ráadásul olyan dolgok miatt, amiknek a szexre gyakorolt hatásával legtöbbször nem is vagyunk tisztában.
A sebezhetőség ösztönös kerülése
Egy-két komolyabb csalódás után különösen, de amúgy is szeretjük minimalizálni kiszolgáltatottságunk mértékét, amit a szenvedélyünk okozhat. Szenvedély nélkül azonban nincs szex. Emlékezz csak vissza a kapcsolatotok elejére. Egy új partner automatikusan sebezhetőséget generál, ugye? A jó hír viszont, hogy ennek a sebezhetőségnek életciklusa van, hiszen idővel az új partner is ismerőssé, kiszámíthatóvá válik.
Megoldást jelenthet, ha kiléptek a komfortzónátokból. Ez bármit jelenthet. Akár egy olyan apróságot, hogy kipróbáljátok, milyen nyitott szemmel szexelni, egymás előtt maszturbáltok vagy szerepjátékokat játszotok.
A dolog nyitja abban rejlik, hogy épp csak annyi újdonságot visztek a szexbe, amitől izgalmas marad, de egyikőtök sem érzi magát kellemetlenül tőle.
Túl nagy hangsúly a technológián
A kedvenc kiegészítőtök, legyen az a vibrátor használata vagy közös pornónézés, bármennyire is szeretitek, könnyen elindíthat az unalom felé vezető lejtőn. A technológia olyan intenzív szexuális élvezetet kínál, ráadásul bármikor hozzáférhető módon, amivel egy ember nem tudja felvenni a versenyt. De egy kis tudatossággal a technológia pozitív kiegészítője lehet a szexuális kapcsolatnak. Például ha arra használod ezeket, hogy fokozd a vágyadat, az energiákat viszont a partnereddel közösen vezeted le, vagy közösen használtok bizonyos szexjátékokat, az tuti recept az intenzitás növelésére.
Tedd fel magadnak a kérdést: a technika közelebb hoz titeket egymáshoz, vagy épp ellenkezőleg? Ha úgy érzed, eltávolodtatok, a nyilvánvaló megoldás az, hogy egy időre félreteszed a pornót és a vibrátort, és megpróbáltok kizárólag egymásra koncentrálni. Aztán ha visszaállt az egyensúly, bevonhatjátok egymást a kedvenc tevékenységeitekbe.
Túlgondolás
A legtöbb ember egyetért abban, hogy amikor jó a szex, az agy kikapcsol. Ennek ellenére az agyunk minden pillanatban készen áll arra, hogy haszontalan párbeszédeket folytasson, mert ez a dolga: elemzés, kritizálás és elmélkedés. Ezt a problémát pedig érdemes egyre inkább komolyan venni, hiszen minél több időt töltünk a képernyők előtt, annál kevesebbet foglalkozunk a testünkkel. Ez pedig előbb-utóbb a libidónkon is meglátszik.
Egy kis odafigyeléssel azonban könnyen visszakerülhetsz abba a tudatállapotba, amiben kizárólag a szexé a szerep. Ha úgy érzed, kezdesz kizökkenni, összpontosíts a légzésedre és arra, amit a tested érez. A rendszeres jóga vagy meditációs gyakorlatok segíthetnek ebben.
Biztosra menni
A legjobban szeretünk biztosra menni. Tudjuk, hogy mi az, amiben jók vagyunk: a gyengéd, érzelmileg intenzívebb együttlétekben vagy a nyers, határozott szexben. Ha jellemzően szeretetteljes a nemi életünk, azzal azt kockáztatjuk, hogy egy idő után túl biztonságos lesz a szenvedélyhez, míg az intenzív szex könnyen érzelmi eltávolodást eredményezhet.
Gondoljátok végig, hogy milyen a szexuális kapcsolatotok, milyen energia hiányzik belőle, és beszéljétek meg, hogy mi kell ahhoz, hogy nagyobb hangsúlyt tudjatok fektetni a romantikára, vagy épp ellenkezőleg, a szenvedélyes együttlétekre.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés