Ezek a képek a te agyad is becsapják: megdöbbentő optikai illúziók

GettyImages-1305088960 v

Láttad már befőttesüvegben a naprendszer legnagyobb égitestjét, és evőpálcikával felcsippantani a szénaboglyát? Ha nem, hát most mindkét optikai illúziót megmutatjuk.

Az optikai illúziónak nevezett vizuális érzeteket sokan nem tudják megmagyarázni, hiszen olyan ügyesen csapják be az agyunkat, hogy a létrejövő képek ellentmondanak a valóságos fizikai tulajdonságoknak. 

Optikai illúzió: a cél, hogy becsapják az agyat

Mond neked valamit Csiszár Győző neve? És ha azt mondjuk, Vásárhelyi Győző? Segítünk. Mindkettő egy személyt takar, akit te valószínűleg egy harmadik néven ismersz: ő Victor Vasarely, az optikai festészet, az op-art atyja, aki zseniális módon hozta mozgásba a vásznon az izgő-mozgó, rezgő formákat, amelyek – mint azt mindannyian tudjuk – a valóságban meg sem mozdultak. Ilyen ez az optikai művészet, amelynek alapkoncepciója nem más, mint hogy a geometriai formák optikai hatásokkal azt az érzetet keltsék, mintha azok mozognának, vibrálnának.

Optikai illúziót egyébként többféleképp is létre lehet hozni.

Az egyes színek és formák közt lévő kontraszt- és a világosságkülönbségek játéka befolyásolhatja például a kép érzékelését. Másképp látunk két azonos színű négyzetet mögöttük különféle háttérrel is, nem igaz? Illúziót kelthetnek még az olyan ábrák is, amelyek úgy tűnnek, mintha mozgásban lennének, ám valójában nem is mozognak. Az optikai illúziók emellett gyakran használják ki a perspektívát és az arányokat az agy becsapására, elég csak arra gondolnunk, hogy például két azonos méretű vonal más-más méretűnek hathat egy háttér perspektívája miatt.

Naná, hogy a színek és az árnyékok manipulálásával is átverhetjük az agyunkat!

Sőt, azzal is, ha két azonos méretű objektumot különböző környezetben elhelyezve más méretűnek látunk. És akkor meg is érkeztünk azokhoz a képekhez, amelyek helyszínét mind-mind a természet adja, némi trükkel megfűszerezve.

Galériánkban olyan fotókat láthatsz, amelyek alaposan megviccelik majd az agyad – csak kattints a képre, és már lapozhatod is!

Ha még nem próbálkoztál ilyen képek készítésével, itt az ideje, hiszen látod, sokszor elég hozzá egy fényképezőgép. 

Ha tetszett a cikk, akkor valószínűleg az is érdekel, hogy milyen trükköt alkalmaznak a kihallgatószobák falon lévő tükreinél.

Megjelent az új Dívány-könyv!

A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek