Egy 2016-os kutatás eredménye az volt, hogy a szüzeket ma már kevésbé kívánják a férfiak szexpartnerként. Megoszlanak a vélemények azzal kapcsolatban, hogy egy férfi érdeklődik-e asszonykája szexuális múltja felől, vagy egyáltalán nem érdekli az. Vannak, akik úgy döntenek, hogy figyelmen kívül hagyják a feleségük szexuális múltját, mások bizonytalannak és féltékenynek érzik magukat a kérdésben, és vannak olyanok is, akik ezt a múltat intenzíven izgatónak találják.
Tudni akarod a múltját?
Sokan azok közül a férfiak közül, akik most a feleségük szexuális múltjáról szóló gondolatok és történetek hatására izgalomba jönnek, eleinte egészen másképp érezték magukat. Elmondásuk szerint heves féltékenységet, bizonytalanságot, félelmet, sőt veszteséget éltek át, amikor megtudták feleségük múltját.
A férfiak arról számoltak be, hogy aggódtak, esetleg nem tudják felvenni a versenyt a múlttal, vagy bizonytalannak érezték magukat amiatt, hogy kevésbé tapasztaltak szexuálisan, mint feleségük.
Izgalom és félelem
A szexuális tanácsadással foglalkozó Dan Savage felvetette, hogy ez az átalakulás a „félelem erotizálásának” nevezett folyamatot jelenti, amelynek során az emberek legyőzik azt, amitől félnek, szexuális élménnyé formálva, félelmeik erejét így erotikus motorrá átalakítva. A szexuális féltékenység az evolúciós pszichológiában szerepet játszó folyamatokat is képviseli, például a spermiumok versengését.
Az udvarlásban jól ismert pszichológiai jelenség, hogy jobban akarunk valakit, ha tudjuk, hogy mások is vágynak rá. Ennek a jelenségnek az önfelfogásban is következménye van:
ha tudjuk, hogy párunkra sokan vágytak a múltban, de ő mégis minket választott, az egyfajta önbizalom-növelő doppingként is hat ránk,
ezenkívül ha valakit sokan kívántak korábban, de ő mégis hűséges hozzánk, akkor valószínűleg jól választottuk ki a partnerünket. David J. Ley pszichológus és író A Telhetetlen feleségekben ezt játékosan a „királyméh” érzésként írta le, amikor a férfiak királynak érzik magukat, ha olyan feleségük van, akire más férfiak is vágynak vagy vágytak.
Freud megfigyelése
Freud először írta le a Madonna-szajha kifejezést, mondván: „Ahol a férfiak szeretnek, ott nincs vágyuk, és ahol van vágy, nem tudnak szeretni.” Freud szerint ezek a férfiak csak olyan nőkre voltak képesek szexuálisan vágyni, akik kötődtek hozzájuk és anyáskodtak felettük. Freud számára ez a „pszichés impotencia” egyik formája volt. Ezeknél a férfiaknál a konfliktus táplálja a fantáziát, és valójában segít nekik abban, hogy új, holisztikusabb képet alkossanak feleségükről.
A feleségek buja múltú történetei sokszor felkavaróak a férjek számára, mert olyan nagy kontrasztot alkotnak a feleségekről alkotott mai képeikkel, ahol édesanya, szolid házastárs képében van jelen az asszony.
A Justin Lehmillerrel és Dan Savage-gel végzett kutatás során azt találták, hogy a partnermegosztással kapcsolatos fantáziák megvalósítása általában egészséges és pozitív a párok számára, gyakran közelebb is hozva őket így egymáshoz.
Ennek egyik oka az, hogy így jobban megértik egymás vágyait a házastársak. Továbbá, mivel tudják a felek, hogy korábban is csinálta már ezeket a dolgokat a másik fél (és akkor tetszett neki), valószínűbb, hogy most is fogékony lesz rá.
Ez mélyebben közelebb hozza a partnereket, mert olyan dolgokat tudnak meg egymásról, amelyeket senki más. Azzal, hogy elfogadják egymást, megünneplik a szexualitást, sokkal inkább önmaguk lehetnek szexuálisan, és nem rejtegetik a múltbeli dolgaikat.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés