Egy középkorú veszprémi nő az egyik közösségi portálon bukkant egy hitelnyújtási hirdetésre. Egy korábbi hitele kiváltása miatt felvette a kapcsolatot a megadott elérhetőségen, a hirdetés mögött azonban csalók álltak – számol be a Police.hu.
Hitelt akart felvenni, százezrekkel verték át a csalók
A veszprémi hölgy egy közösségi oldalon látta meg a promóciót, és egyből kapcsolatba lépett a hirdetővel, akitől ötmillió forint kölcsönt igényelt 60 hónap futamidőre. A hölgynek nem volt furcsa az eljárás, és
mivel az átlagos banki hitelénél jóval kedvezőbb feltételekkel találkozott, el is utalt 12 ezer forint ügyintézési és 249 ezer forint biztosítási díjat.
A csalók étvágya egyre nagyobb lett, és további közel 400 ezret kértek egyéb költségekre. Ez azonban már gyanús lett a nőnek is, és nem utalta el a pénzt.
A rendőrség szerint elővigyázatosnak kell lenni a közösségi médiában terjedő ajánlatokkal. „Menjen biztosra, és ne feledje, hitelt csak pénzintézetektől vagy hivatalos hitelnyújtó cégektől vegyen fel! A közösségi oldal sok mindenre jó, de ilyen tevékenységre nem” – figyelmeztetnek. Az internetes hirdetéseket érdemes fenntartással kezelni, és utánanézni azoknak a cégeknek, amelyek az átlagosnál olcsóbb előfizetéssel vagy hihetetlenül hangzó ajánlatokkal kecsegtetnek.
Elég egy kattintás, és a csalók hozzáférhetnek a pénzünkhöz
Ahogy korábbi cikkünkben írtuk, egy tolnai férfi is internetes csalás áldozata lett, miután előfizetett egy online pénzügyi tanfolyamra. Ezután ismeretlenek azzal keresték meg, hogy az előfizetéssel nyert 850 ezer forintot, amit szeretnének neki kiutalni, majd kapott tőlük egy linket a tranzakcióhoz.
A linket megnyitva azonban nem pénz érkezett a számlájára, hanem milliókat veszített, ugyanis tudtán kívül telepítette az Anydesk alkalmazást.
Innentől kicsúszott a kezéből a bankszámlái feletti rendelkezés lehetősége. A csalók összesen 4 millió forintját utalták el két különböző számlájáról, ráadásul egy lekötött összeget is felszabadítottak.
A rendőrség figyelmeztet, hogy idegenektől érkező linket ne nyissunk meg, és ne telepítsünk az eszközeinkre távoli elérést biztosító programot.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés