Gundel Takács Gábor anyai ágon a Gundel-család leszármazottja. A Feminának adott interjújában beszélt a családi tradíciókról, az étterem történetéről, és arról, is, mikor vitte el először gyermekeit a Gundelbe.
Az alábbiakban összeszedtük az interjú legfontosabb gondolatait:
- Gundel Takács Gábor ükapja, Gundel János Bajorországból érkezett Magyarországra. Szállodás és vendéglátó volt, gyakorlatilag ő hozta létre az iparkamarát. Ő építette föl a család vendéglátós tradícióját, ám fiának, Gundel Károlynak köszönhető, hogy nemzetközileg is ismertté vált a Gundel név.
- Az édesanyja, Gundel Márta révén leszármazottja a Gundel-családnak. Amikor a Magyar Televíziónál elkezdett dolgozni, egy már ott dolgozó kollégája, akit ugyancsak Takács Gábornak hívtak, kérte meg, hogy változtasson valamit a nevén. Ekkor vette föl a Gundel nevet.
Nagyon fontosnak tartja a pozitív hozzáállást Gundel Takács Gábor
- Nagyapja, Gundel Károly úgy tartotta, a vendégszeretet a legfontosabb. Egyik kedvenc mondása volt: „Aki nem tud mosolyogni a vendégre, az inkább ne jöjjön vendéglősnek.” Gundel Takács Gábor ezt a mentalitást fontosnak tartja az élet minden területén. „Ha valaki jó érzéssel távozik valahonnan, azt a jó érzést fogja továbbadni a következő embernek, akivel találkozik” – mondta.
- Tudatosan választotta ki, hogy mikor vigye el először gyermekeit a Gundelbe. Mindhárman kamaszok voltak, amikor erre sor került, mert azt akarta, hogy tudatosan éljék meg ezt a pillanatot.
- A családnak már nincs köze az étteremhez sem üzletileg, sem jogilag, ám most úgy érzik, jó kezekben van. Az étterem a szocializmusban nem volt a legjobb állapotban, a rendszerváltás után Láng Györgyék vették meg, és komoly kutatómunkát végeztek, tudatosan építettek a hely tradícióira.
- Valaha az étterem épületében lakott a család, így a legtöbb történet ehhez a helyhez kötődik. A Gellért szálló éttermét is egy időben Gundel Károly bérelte, így Gundel Takács Gábor nagyon örülne, ha a szálló megnyitásakor az egyik termet Gundel Károlyról vagy Gundel Ferencről neveznék el.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés