A nácik rettegtek a második világháborúban bevetett szovjet nőktől.
Az 1966-os focivébé döntőjének egyik hőse Geoff Hurst volt, aki 3 gólt lőtt. A másik pedig a szovjet partjelző, aki szerint Hurst lövése bent volt.
Egy kincses város szomorú története, ahol Európa legjobb elméi éltek.
Ezekért a kincsekért nem kell sokat fizetni, és sokáig nem hagynak cserben.
A forradalmi naptár rendkívül népszerűtlen volt a Szovjetunióban: a család minden tagjának másik napra esett a szabadnapja, a hétvége pedig megszűnt.
A Vörös Hadsereg bombával felszerelt tankelhárító kutyákat küldött a német páncélosok megsemmisítésére, de a szovjet terv totális kudarcot vallott.
A legendás szovjet alkoholfogyasztásra a második világháború végén is lehetett számítani.
A háromgyermekes kémanyuka biciklitúrákon szerezte meg Nagy-Britannia atomtitkait.
Anne Neill, az ügybuzgó háziasszony valójában nem hithű kommunista, hanem az ausztrál titkosszolgálat kémje volt.
A Vörös Frankensteinnek nevezett szovjet tudós, Ilja Ivanov bizarr kísérletében majmok ondóját akarta beültetni nőkbe.
A szervátültetés úttörője, a szovjet Vlagyimir Gyemihov sorra gyártotta a kétfejű kutyákat minden idők egyik legbizarrabb állatkísérletében.
Sokan emlékszünk „Osztyapenkóra”, a Budapest határában integető katonára: de vajon kit ábrázolt a híres szobor?
Egy hónappal az 1956-os forradalom leverése után a medencében feszült egymásnak a magyar és a szovjet vízilabda-válogatott.
Tömegek kígyóztak az első moszkvai McDonald's előtt a nyitónapon, 1990 januárjában: mindenki a legendás Bolsoj Mak-ot szerette volna megkóstolni.
Mathias Rust a szovjet légi elhárítást hülyére véve turistarepülővel szállt le a Vörös tér mellett, hogy a békéről tárgyaljon Gorbacsovval.
A kiújult szovjet–amerikai konfliktus csúcspontjának számító 1983 őszén csak a szerencse mentette meg a világot a pusztulástól.
A disszidálás egyedi módját választotta a csinos szovjet pincérnő, aki egy szál piros bikiniben vetette ki magát egy hajóból Ausztrália partjainál.
Sok tízezer emberből álló forradalmi tömeg ostromolta meg a pétervári Téli Palotát, és vitte győzelemre a bolsevikok ügyét – de tényleg így történt?
Különleges lehallgatókészüléket rejtett az úttörők ajándéka a moszkvai amerikai nagykövetnek: a szovjetek éveken át észrevétlenül hallgatózhattak.
Miért neveztek el utat a legnagyobb szovjet úttörőtáborban egy amerikai lányról, és hogyan lett médiaszenzáció egy Kremlbe címzett levélből?
Ki tudod találni, melyik regényre gondoltunk a kvízben? Tedd próbára magad!
A trükk legális, de vannak feltételei: így lesz olcsóbb a fűtés.