Az Ausztrál Antarktiszi Program elnevezésű szervezet széles körben keres szakembereket sarkvidéki állomásaira, illetve a szubantarktiszi Macquaire-szigeten lévő kutatóállomásokra – tájékoztat az Economx a Liner nyomán.
Többek között szakácsokat, orvosokat, vízvezeték-szerelőket és hidraulikus mérnököket is keresnek a sokak számára kedvező fizetéssel járó munkára. A mérnökök átlagosan Ausztráliában évi 82 993 ausztrál dollárt, mintegy évi 31,5 millió forintot keresnek, ez viszont az antarktiszi szolgálat esetében jócskán több, nagyjából 150 ezer ausztrál dollárra, vagyis 57,3 millió forintra rúg.
Magyarok is jelentkezhetnek az antarktiszi munkákra
A legmagasabb fizetés a Sarkvidéken szolgálatot teljesítő orvosoknak jár, ők még a mérnököknél is jobban keresnek, éves szinten akár 289 ezer ausztrál dollár, azaz 110 millió forint ütheti a markukat. Dani Yannopoulos, a Casey állomás vezetője úgy véli, páratlan élményt nyújt a kontinensen az élet és a munka, nem beszélve a lenyűgöző állatvilágról és természeti környezetről, valamint az állomáson kialakuló közösségi szellemről és barátságokról.
Zord körülmények és sok pénz várja a munkavállalókat
Az Antarktisz a Föld leghidegebb, legszárazabb és legszelesebb kontinense. Majdnem a teljes területét hó és jég borítja, és itt mérték a világon a legalacsonyabb hőmérsékletet, –89,2 Celsius-fokot 1983. július 21-én a Vosztok-állomáson. Az éves átlaghőmérséklet a part mentén –10, a szárazföld belsejében –60 Celsius-fok. A szél állandóan fúj, azonban csapadék nem sok akad. Egy évben mindössze 150 milliméternyi hó esik, az is leginkább a partok mentén, a kontinens belsőbb területein csak 50 milliméternyi. Magyarországon az elmúlt évtizedek átlagos éves csapadékmennyisége ennek közel a tízszerese.