A San Franciscó-i üzletember, Levi Strauss már működő szárazáru-nagykereskedésének kínálatát ruházati termékekkel is bővítette a nyugati államokba tömegével érkező aranybányászok és telepesek szükségleteinek kielégítésére.
Így született a farmernadrág, ez a két férfi volt az atyja
Strauss éppen arra kereste a megoldást, hogy a munkaruha kellően strapabíró legyen, amikor a neki szabóként már régóta dolgozó Jacob Davis izgalmasan hangzó ötlettel állt elő. A ruhakészítő arról számolt be az üzletembernek, hogy a legkritikusabb és leginkább igénybe vett helyeken fémszegecsekkel erősítené meg az amúgy is ellenálló textíliából készülő nadrágjait, és zsebekkel még vastagabbá és praktikusabbá is tenné azokat.
Jacob Davisnek a szabadalom megfizetésére nem volt megfelelő tőkéje, így win-win alapon a két férfi társult, és 1873. május 20-án megkapta a szabadalmat
a ma már a hétköznapokban is nélkülözhetetlenné vált kék farmerre.
Levi Strauss a Bajorországi Buttenheimben született, és csak 18 évesen hagyta el Németországot, hogy édesanyjával és testvérével új, választott hazájukba, az Amerikai Egyesült Államokba hajózzanak. Jacob Davis Rigában született, és hazájában, Lettországban is nevelkedett. A farmernadrág feltalálójaként ismert Davis is csak fiatalon emigrált az Ígéret Földjére, mely be is váltotta mindkettejük számára a hozzá fűzött reményeket.
Ebből a korábbi cikkünkből azt is megtudhatod, hogy lett a farmerből ennyire népszerű viselet, és mi mindent szimbolizált már a létezése óta.

A divat ismétli önmagát, a farmer pedig már rég igazi klasszikusnak számít. Ki mindenki viselte, mire ikonikussá vált?
Tovább olvasom
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés