Egy királyi családra több millió szempár figyel mindennap, csodálják eleganciájukat és tökéletességüket.
Azonban fontos, hogy emlékeztessük magunkat: ők is csak emberek.
Ebből kifolyólag követhetnek el hibákat, bár ezeket nem osztják meg a nyilvánossággal. Az évek során azonban egyre több titokra derült fény az angol királyi családot illetően, köszönhetően a történészeknek és a technológia fejlődésének.
Nácikkal barátkozott az örökös, majd lemondott
Minden családban akad fekete bárány, de a királyi családban többre is volt példa. Azzal már mindenki tisztában lehet a Korona című sorozatból, hogy Margit hercegnő nem igazán követte a hercegnői előírásokat, igazi lázadónak számított a királyi családban, és András herceg közelmúltbéli botrányai sem tudják elkerülni a közvélemény figyelmét. Rajtuk kívül is akadnak azonban még családtagok, akik nem éppen az elvárt módon élték életüket.
VII. Eduárd, aki hírhedten lemondott a trónról öccse, VI. György (II. Erzsébet édesapja) javára azért, hogy feleségül vehesse az elvált Wallis Simpsont, nem csupán ezzel vívott ki ellenszenvet rokonai körében. Az újdonsült házaspár ugyanis náci szimpatizáns volt és ezt nem is titkolták.
Eduárdot leginkább német felmenői irányába táplált érzelmei hajtották, Wallis pedig korábban viszonyt folytatott egy náci tiszttel.
Olyan pletykák is felröppentek, melyek szerint Hitler tervei között szerepelt, hogy visszaültesse Eduárdot a brit trónra, és bábot csináljon belőle. Bár ezt valószínűleg nem így közölte az egykori trónörökössel, amikor meglátogatta őt Németországban, 1937 októberében. Egyes vélemények szerint a Hitlerrel táplált baráti viszonyt csak azért úszhatta meg Eduárd börtön nélkül, mert még ha le is mondott, mégiscsak a királyi család tagja volt.
Rokonok létezését titkolták el betegség miatt
A betegséget, legyen az látható vagy láthatatlan kór, sok családban tabuként kezelik. Ez hatványozottan így volt a királyi család esetében, mely csak az elmúlt években mutatta meg emberi arcát azáltal, hogy Károly király, majd Katalin hercegné is a nagyvilág elé tárta daganatos megbetegedését. Korábban azonban azokat, akik nem voltak teljesen egészségesek, elrejtették a nyilvánosság elől.
Az 1940-es években II. Erzsébet anyai, és apai oldalán is akadtak súlyos betegséggel, illetve fogyatékkal élő családtagok: velük szinte egységes protokollt követve jártak el.
A néha királynő anyai ági unokatestvérei, Katherine és Nerissa Bowes-Lyon mindketten fogyatékkal születtek. Pontos diagnózisuk nem ismert, de állítólag beszélni sem tudtak. A lányok egy mentális sérülteknek létrehozott intézetben nevelkedtek, és gyakorlatilag soha nem említette még létezésüket sem a királyi család. Az intézet ápolóinak elmondása szerint még csak nem is látogatták a lányokat, a királyi család azonban tagadja ezt a vádat.
Apai ágon volt Erzsébetnek még egy nagybátyja, akit soha nem ismerhetett, és akinek még a létezéséről sem lehetett tudni igen sokáig. John mindössze 13 évet élt és súlyosan epilepsziás volt.
A fiatal herceget a királyi család sandringhami rezidenciáján nevelték, elrejtve a külvilágtól. Csak egy férfi inas és egy ápolónő, Charlotte Bill volt melltte.
Nem szerepelt egy közös családi képen sem, és ha Londonba érkezett orvosi vizsgálatra, akkor is függönyös ablakú autóval szállították.
Amikor a herceg 13 éves korában meghalt, az eset egész családot megrázta, kivéve Eduárd herceget, aki nem igazán gyászolta kisöccsét. Később kiderült, nem kifejezetten szívlelte és „az állat” becenévvel illette.
Kicsapongó volt, ezért megölethették a család egy tagját
A család apai ágán nem csak Eduárddal voltak gondok. VI. György testvérei nem igazán vették komolyan a királyi származással járó felelősséget, a szintén Györgynek keresztelt kenti herceg is igencsak ellentmondásos életet élt.
A herceg maga volt a buli lelke, nagyon szeretett szórakozni, források szerint gyakorta élt illegális szerekkel és az alkoholt sem vetette meg. Mindemellett szeretői listáját is előszeretettel bővítette, ráadásul nem csak nőkkel.
A herceg háborítatlanul élhette kicsapongó mindennapjait egészen 1942-ig, amikor is titokzatos módon meghalt. A hírek szerint tragikus repülőbaleset okozta halálát, a pletykák ugyanakkor arról szólnak, hogy a királyi család kivégeztette őt életvitele miatt.
II. Erzsébet sosem beszélt szívesen néhai nagybátyja haláláról vagy annak körülményeiről.
Nem is őket illeti a trón egy elmélet szerint
2012-ben napvilágot látott egy régészeti lelet, ami azt bizonygatja, hogy a ma trónon lévő Windsor család nem törvényes úton jutott hatalomra.
Tizenkét évvel ezelőtt találták meg III. Richárd király maradványait, az azon végzett sok vizsgálat egyikének eredménye szerint Y-kromoszómájának haplotípusa nem egyezik egyetlen jelenlegi leszármazottjáéval sem.
Magyarán valahol a családfán megtört az apai DNS, egy törvénytelen gyermeket tévedésből vagy csel következményeként törvényesnek tekinthettek.
Ennek persze csak úgy lehetne a végére járni, ha exhumálnák a királyi család minden tagjának sírját 500 évre visszamenően, hogy a maradványokat megvizsgálva kiderítsék, hol is tört meg a vérvonal. Úgyhogy jelenleg csak a találgatások maradnak, hogy a Windsor-család vajon törvényesen jutott-e hatalomra.
Még filmsztár is lehetett volna Margit hercegnőből. Itt elolvashatod a királyi család fekete bárányának történetét.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés