Fontos részletek derültek ki a BKK-rendészetről, amelynek felállításáról nemrég döntött a Fővárosi Közgyűlés. Kiss Ambrus, a Főpolgármesteri hivatal vezetője a Magyar Nemzetnek elmondta: a fővárosi rendészeti igazgatóság (FÖRI) keretein belül működik majd a rendészet, amelynek eleinte 75 tagja lesz. Szolgálati igazgatóhelyettes fogja irányítani a testületet, amelyet 20 olyan rendfenntartó egészít ki, akiket alvállalkozókon keresztül foglalkoztat majd a BKK.
A BKK-rendészek feladata a közlekedésbiztonság növelése lesz
A Főpolgármesteri Hivatal vezetője arról is beszélt, hogy nem véletlenül döntöttek a FÖRI mellett: ide tartoznak ugyanis a közterület-felügyelők, akik eljárhatnak bizonyos esetekben. Felvetette, hogy a rendőrség növelhetné a közterületen szolgálatot teljesítő rendőrök számát, hiszen valójában nem a közterület-felügyelet feladata a rendfenntartás a tömegközlekedési eszközökön.
Kétségek is felmerültek a januártól működő szervezettel kapcsolatban, egyesek ugyanis úgy vélik, hogy a rendfenntartók fő szerepe majd a hajléktalanok eltávolítása lesz a megállókból. A hivatalvezető elmondta: kiemelt feladatuknak tekintik, hogy
a járatokról leszállított otthontalanok ne maradjanak a megállókban, hiszen télen akár meg is fagyhatnak a szabad ég alatt.
A BKK-rendészet létrehozását még Vitézy Dávid vetette föl az önkormányzati választások előtti kampányban – akkor arról beszélt, hogy „200 fővel bővítjük a közterület-felügyelők létszámát a BKK-rendészet létrehozásával”. „Ha ez egy olyan intézkedés lesz, ami nem arra szolgál, hogy vegzáljuk a hajléktalanokat, hanem arról, hogy javuljon az utasok szubjektív és objektív biztonságérzete, akkor nyilván lehet beszélni a BKK-rendészet létrehozásáról” – mondta most Kiss Ambrus.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés