A név nélküli bejegyzések, illetve mások posztjaira név nélkül adott válaszok egyre gyakoribbak a legnépszerűbb közösségi felületen, a Facebookon. Kevesen tudják azonban, hogyan is lehetséges ez, ebben segítünk az alábbiakban.
A név nélküli hozzászólás egy speciális Facebook-funkció, amely lehetővé teszi, hogy a felhasználók inkognitóban reagáljanak egy bejegyzésre egy csoportban. Az ilyen hozzászólások esetén a felhasználó neve nem jelenik meg, a rendszer „Név nélküli tag” megnevezést használ, egyedi számmal ellátva, melyről később a lehetőséget kihasználó felhasználó összes válaszán látszik, hogy ugyanaz az ember írta anonim módon.
Egyre több Facebook csoportban elérhető a név nélküli kommentelés
Az anonim kommentelés és posztolás lehetősége nem érhető el minden csoportban, erről a csoport adminisztrátorai döntenek. A Facebook-oldalaknál ez a funkció nem él, ott továbbra is csak a regisztrált felhasználónevünkkel és profilképünkkel reagálhatunk.
Hogy van-e lehetőséged inkognitóban válaszolni egy bejegyzésre az adott csoportban, azt könnyen kiderítheted:
- Ellenőrizd a csoport beállításai között a jobb felső sarokban található pajzs alakú ikonra kattintva, hogy lehetőség van-e név nélküli bejegyzés készítésére. Ha igen, valószínűleg kommentelni is tudsz majd ugyanígy, de nem minden csoportban működik még mindkét lehetőség.
- Válaszd ki azt a posztot, amihez hozzászólnál, és a hozzászóláshoz szükséges rubrika mellett, a profilképedre kattintva válaszd ki az „anonim hozzászólás" lehetőségét.
- Itt azoknak, akik több oldalt is kezelnek saját profiljuk mellett, nehezebb dolguk lehet, ugyanis az összes kezelt regisztrációt felkínálja a rendszer, így le kell görgetni egészen a felsorolás aljáig.
- Miután megírtad a kommented, kattints a „hozzászólás" gombra, a poszt alatt pedig automatikusan Név nélküli tag (XXX) néven olvashatod majd saját válaszod.
Névtelenül is tiéd a felelősség
Természetesen ez a funkció együtt járhat a szabadabban fogalmazott, netán kevésbé megfontolt válaszadással is, azonban érdemes éppen olyan megfogalmazással eljárni, mintha névvel is vállalnád válaszod. A csoport adminisztrátorai látják, hogy kik rejtőznek a név nélküli válaszok mögtt, s éppen úgy szankcionálják a csoportszabályokkal ellentétes hozzászólásokat, mint ahogy azokét, akik a saját profiljukról írnak.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés