Amikor randevúzunk vagy párt választunk, a legtöbbször tudjuk, melyek azok a nemkívánatos tulajdonságok, amelyekkel nem szeretnénk, hogy a potenciális partnerünk rendelkezzen. De vajon melyek azok a pozitív sajátosságok, jellemvonások, amelyekkel jó, ha a választottunk rendelkezik?
Ezek a tulajdonságok előnyt jelentenek egy kapcsolatban
Az amerikai klinikai pszichológus és okleveles szexterapeuta, Frankie Bashan több mint 20 éves szakmai tapasztalatára alapozva úgy véli, ha a párválasztáskor nem a negatív, hanem a pozitív tulajdonságokra helyezzük a hangsúlyt, ha nem ítélkezünk, hanem sokkal inkább kíváncsiak vagyunk a másikra, akkor nagyobb eséllyel megtaláljuk a hozzánk illő embert.

Íme azok a tulajdonságok, melyek óriási előnyt jelentenek a kapcsolatunkra nézve,ha a partnerünk rendelkezik velük:
Szavahihető, megbízható - Már egy kapcsolat nulladik pillanatától fontos tulajdonság: ha valaki elkésik vagy az utolsó pillanatban lemondja a randevút, az rossz előjelnek számít. Azzal is sokat elárul magáról a másik, miközben információkat oszt meg saját személyéről, életéről, érzéseiről, hogy a történetei mennyire konzekvensek, logikusak.
Időt, energiát szán a hosszú távú, mély kapcsolatokra – Sokat megtudhatunk valakiről akkor, ha megfigyeljük, milyen kapcsolatot ápol másokkal, például a barátokkal és a családdal. Pozitív jellemvonás, ha valaki hosszú távú kapcsolatokat tud kialakítani, ha valakinek vannak barátai, és a barátságokat értékeli, értékesnek tartja, időt és energiát fektet azok működtetésébe.
Asszertívan, jól kezeli a határokat – Ha valaki képes meghúzni a határait, tudja, mire vágyik, mit szeretne, és ezt nem fél tudatni velünk, mindenképpen pozitívum. De ugyanilyen fontos a másik ember határainak tiszteletben tartása is.
Nyitott, fontos számára a kölcsönösség - Amikor valaki nemcsak magáról beszél, hanem kíváncsi ránk is, bennünket is meghallgat, figyel, mert kíváncsi ránk.
Egyensúlyban tartja önmaga és a kapcsolat fejlődését - Ez a tulajdonság a közösen eltöltött idő során bukkan felszínre. A kapcsolat nemcsak az együtt fejlődésről szól, egészséges esetben az egyének megőrzik önállóságukat.
Fontos, hogy a „mi” és az „én” egyensúlyban legyen.
Egy kapcsolat a teljes összefonódás esetén semmiképpen nem nevezhető egészségesnek, a kapcsolatfüggőség felszámolja az egyént. De az sem jó, ha csak az egyén növekszik, mert akkor nincs biztonságban a kapcsolat.
Ahhoz, hogy egy házasság ne a bíróságon érjen véget, már a kezdetek kezdetétől tennünk kell azért, hogy a boldogító igen valóban élethosszig tartson. Mutatjuk, mit tehetünk ennek érdekében nőként és férfiként.

Ahhoz, hogy egy házasság ne válással érjen véget, már a kezdetek kezdetétől tennünk kell azért, hogy a boldogító igen valóban élethosszig tartson.
Tovább olvasom
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés