Így néznek ki a világ legmenőbb szállodái – hotelek parton, vízen, víz alatt

Az ember visszavágyik a természetbe, az egyik őselem, a víz közelségébe, ezt bizonyítják a legújabb turisztikai trendek. A legdivatosabb szállodákat rangsorolta az egyik svéd napilap, az expressen.se.

A világ egyik legszebb úszó szállodája címet nyerte el a svédországi Klädesholmenben lévő Salt och Sill, amely olyan ötcsillagos sztárhotelek közé soroltatott a szakemberek által készített – bár bizonyára kissé szubjektív – listán, mint a Zanzibár melletti Manta Resort vagy az indiai Taj Lake Palace úszó kastélya.

Salt och Sill
Salt och SillRedaco / Getty Images Hungary

Úszó szauna, hering, kagyló és polip

A svéd objektum egy körülbelül 10 000 apróbb-nagyobb földdarabból álló szigetcsoport közepén található, Klädesholmen partjainál. Hatalmas pontonokra van rögzítve, és halaktól nyüzsgő víz veszi körül. 23 szobát rendeztek itt be, minimalista svéd stílusban, amelyekből létra vezet a vízbe. A teraszokon ülve mintha a tengeren lebegnénk. Ez a környezet tökéletes élőhelye a kagylóféléknek, akik előszeretettel lakják be kívülről a létesítményt. Az attrakciók közé tartozik egy úszó szaunával ellátott katamarán és egy mesterséges zátony. 

A zanzibári Manta Resort talán a világ leghíresebb úszó szállodája, látványos üvegfalú hálószobájának köszönhetően, amelyben négy méterrel a víz alatt, színes halakkal pöttyözött, kristálykék vízben ébredhetünk. Éjjel a falakat fények világítják meg, így látható, amikor polipok mászkálnak a vastag üveg felett és mellett, zsákmányt keresve. A vízfelszínből kimagasodó részben nappali, fürdőszoba és tetőterasz található.

Az indiai Taj Lake Palace szerepelt egy James Bond-filmben is, ami érthető, hiszen egy igazán látványos, úszó fehér kastélyról van szó, amely egy lélegzetelállítóan szép indiai tó partján magasodik. A 18. században egy indiai herceg építtette, a hetvenes években teljesen felújították. Mind a 66 szoba és 17 lakosztály a tóra néz, kézzel megmunkált bútorokkal, gyönyörű festményekkel, nehéz selymekkel és többtonnányi fehér márvánnyal van berendezve.

Taj Lake Palace
Taj Lake PalaceEric Lafforgue/Art in All of Us / Getty Images Hungary

A Maldív-szigetek gyöngyszeme a Conrad Maldives Rangali, amely csak hajóval vagy saját gyaloghídon érhető el. Mind az ötven lakosztálynak saját medencéje van. Üvegpadló zárja le a nappalit, így alulról is élvezhetjük az örökké mozgó óceán látványát. Az emblematikus helyszín esküvői kápolnával is szolgál azoknak a szerelmespároknak, akik mesebeli körülmények között szeretnék összekötni életüket és eltölteni nászútjukat. Nem ez az egyetlen Hilton a Maldív-szigeteken, de talán a legszebb. Az atollok és a türkiz víztükör páratlan látványt nyújtanak.

A Szajnától az óceánig

A franciákat nehéz legyőzni, amikor stílusról van szó – és a Szajnán található szállodahajó sem kivétel ez alól. Az Off Parisseine társalgóját futurisztikus fémszobrok díszítik, és egy jókora, aranyszínű hattyú teszi még látványosabbá a medencét. A nyolcvan méter hosszú szállodahajón 54 szoba ring Párizs ikonikus folyóján. A négy lakosztály közül a leglátványosabb a Sunset Suite, amely a narancssárga különböző árnyalataiban játszik.

A Temze szépségében gyönyörködhet, aki a londoni Good Hotelt választja. A hatalmas épülettömb a Victoria Docks területén található, 148 szobával és terasszal, gyönyörű kilátással a folyóra. Modern belső terét egyszerűség, letisztult vonalak, natúr színek és anyagok, rusztikus fafelületek jellemzik. A Good Hotel nemcsak nevében „jó”: elsősorban nonprofit célokat szolgál, bevételéből programokat működtetnek a munkanélküliek támogatására. 

A szingapúri Beach Villa Ocean Suitesben tizenegy lakosztályt rendeztek be kétszintes házakban, a világ legnagyobb akváriuma szomszédságában. Itt a vízfelszín alatt vagy ötvenezer tengeri állat társaságában pihenhetünk. Az épületek felső részében nappali és jacuzzis terasz várja a vendégeket, az alsó rész átlátszó falú hálószobából áll, így, miközben álomba merülünk, figyelhetjük a cápák szűnni nem akaró portyázását. A nem éppen alacsony ár tartalmazza a 24 órás teljes körű szervizt is, amit mindenkinek saját személyes inasa nyújt.

A nagy klasszikusok, az elegancia szinonimájaként emlegetett Ritz, a már említett Hilton, a Marriott, a Sheraton vagy a Four Seasons ma is tekintélyes láncok, de a fiataloknak szánt „fapadosok”, a különlegességre vágyók számára kitalált butikhotelek és a piacra épp most belépő, friss koncepciójú vállalatok olykor elcsábítják a mégoly hűséges törzsvendégeket is.

Méhek és almafák a tetőn

Ezeknél a szállodáknál mind nagyobb szerep jut a meghökkentő dizájnnak. Egyre-másra nyílnak olyan, főleg fiataloknak szánt szállások, ahol nincs a szobákban vezetékes telefon, sőt hűtő és tévé sem. A minibár felejtős, a hallban lehet vásárolni automatából italokat, snackeket, erős és ingyenes a wifi, széles a glutén- és laktózmentes, valamint vega és vegán ételkínálat. Van, ahol a reggelihez a szálloda tetején elhelyezett méhkaptárokban lakó méhek gyűjtik a mézet, mint például a bécsi, magyarok által is kedvelt, a Belvedere-hez közeli Hotel Daniel. Nemcsak kaptárokkal várják itt a szorgos állatkákat, hanem almafákkal is, hogy ne kelljen messzire repülniük a betevőért. A tetőn termelt méz a portán lévő shopban is kapható, a séf a szálloda saját kertjében termeli a zöldfűszereket, és helyben süti a kiflit. Az étteremben különféle, lomtalanításból származó, persze felújított fotelek várják a reggeliző vendégeket. A hely főleg vasárnap olyan népszerű, hogy sorban állnak kint az utcán.

Aki a legmenőbb szállodákra vadászik, nem akciós kuponokat gyűjtöget a netről meg a képeslapokból, hanem minden újdonságot és luxust meg tud fizetni. Mára világszerte kialakult egy olyan tehetős, nemzetközi turistaréteg, amely elvárja, hogy minden évben – kivéve talán most a járvány időszakát – meglepjék valami újdonsággal.

Hasznos lehet, ha az ablak golyóálló

A világ legdrágább szállodai lakosztályát valóban csak nagyon kevesen engedhetik meg maguknak. Ez a genfi Hotel President Wilson királyi penthouse lakosztálya. Az 1680 négyzetméteres, tizenkét hálószobás lakosztályból csodás panoráma nyílik a Genfi-tóra és az Alpokra, akár a nappaliban, akár a hálóban vagy a fürdőszobában tartózkodik a vendég. Itt a szolgáltatás kivételesen magas színvonalú, és jóval meghaladja a szokásos svájci normát, amely eleve igényes. A palotaszerű lakosztály golyóálló ablakokkal és saját lifttel van felszerelve.

First World Hotel, a világ legnagyobb szállodája
First World Hotel, a világ legnagyobb szállodájaSupannee_Hickman / Getty Images Hungary

Egy óriás után egy kicsi: a világ legkisebb szállodája címet a németországi Ambergben található Hotel Eh’häusl nyerte el, amely mindössze 53 négyzetméteres. A szálloda története 1728-ban kezdődött. Abban az időben a házasodni akaró párok számára bizonyítékot kellett bemutatniuk arról, hogy valamilyen ingatlannal, illetve földterülettel rendelkeznek. Egy akkori okos üzletember úgy oldotta meg a problémát, hogy két, már meglévő épület közé egy 2,5 méter széles résbe épített még egy piciny házat, amelyet ki tudtak fizetni a fiatalok.

Amikor készen lett, a házasság gondolatával foglalkozó pároknak adták el, akik később aztán továbbadták a következő párnak. Azóta hívják a mini épületet Eh’häuslnek, ami körülbelül annyit tesz, a házasság vagy az esküvő háza. A 2008-ban végzett alapos felújítások után az épületben ma a világ legkisebb, ugyanakkor fényűző szállodája üzemel.

A lista szerint a világ legnagyobb szállodája pedig Malajziában, Pahang Darul Makmur területén emelkedik. A háromcsillagos First World Hotel két színes gigaépületből áll, amelyekben 7351 szállodai szoba található, kilátással a Genting Highlands vidámparkra. A First World Plaza bevásárlóközpont mellett található szállodában viszonylag alacsonyak a szobaárak, és az óriási, reptéri csarnok nagyságú recepción a főszezonban már automaták végzik a becsekkolást.

Vizes élmények a magasban

A Dubajban található JW Marriott Marquis Hotel 355 méterével a világ legmagasabb szállodája, két toronyból áll, mindkettő 77 emeletes. Az első 2012-ben nyílt meg, a második pedig három évvel később. A vendégek számára 806 szoba, valamint 15 lounge, bár és étterem áll rendelkezésre. Természetesen több fényűző spa, wellnessrészleg és medence is található a felhőkarcolókban.

A szingapúri Marina Bay Sands büszkélkedhet a világ legnagyobb tetőtéri medencéjével, amely 150 négyzetméteres és 57 emelet magasan, a föld felett helyezkedik el. A medencéből, amely csak a szálloda vendégei számára elérhető, lenyűgöző kilátás nyílik Szingapúr városára és annak környékére. Még nem akadt turista, aki ne örökítette volna meg a látványt.

Megjelent az új Dívány-könyv!

A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek